Глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук прокоментував неоднозначну ситуацію довкола перемовин.

В ефірі Україна 24 він заявив, що представники нашої країни не братимуть участі в консультаціях політичної підгрупи, поки спеціальний представник чинного голови ОБСЄ і модератор в ТКГ Хайді Грау не досягне виконання вимоги про виключення з процесу “громадської експертки” З ОРДО Майї Пирогової.

“Я звернувся письмово до нашого модератора ОБСЄ пані Хайді Грау з проханням, що така людина (Майя Пирогова, – ред.) не може брати участь у переговорах і мати окреме вікно для переговорів … українська делегація вже продемонструвала свою позицію: як тільки ця персона з’явиться на переговорах, ми не будемо навіть пояснювати чому, але ми залишаємо переговори на період, поки Хайді Грау не доб’ється виключення її з переговорного процесу. Наша делегація залишає переговори, поки це не буде зроблено”, – зазначив Кравчук.

Він також наголошує, що участь Пирогової у наступному засідання підгрупи залишається під питанням, оскільки опоненти української сторони заявили, що вона захворіла.

Кравчук додає, що Україна не залишить жителів тимчасово окупованих територій без уваги і буде робити все для того, щоб вони інтегрувалися в українську дійсність.

«Ми будемо робити все для того, щоб вони не були людьми, яких не визнає світ. Щоб вони могли спокійно подорожувати світом, Європою, що зараз для них проблематично», — сказав Кравчук.

За його словами, люди з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей мають жити в демократичному суспільстві і використовувати принципи демократії і свободи для вирішення своїх проблем як особистого, так і суспільного характеру.

«Ми будемо все для цього робити, але ми просимо і їх замислитись. Щоб були якісь відповідні дії. Щоб ми бачили їх інтерес бути з Україною. Щоб люди розуміли, що пропаганда, яка ведеться на території непідконтрольній Україні Донецької та Луганської областей, — це обман, придумані або надумані речі», — зазначив глава української делегації в ТКГ.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.