Військовий експерт Олександр Коваленко у інтерв’ю ТСН прокоментував ушкодження Чонгарського та Вірменського мостів.

Фахівець зазначив, що у окупантів будуть проблеми із постачанням, адже було пошкоджено залізничний міст. А переважна частина логістики окупантів була пов’язана із залізницею. Тому росіянам доведеться шукати інші шляхи для відновлення логістики, так як міст не скоро полагодять.

“Оскільки сили оборони взялися за Чонгарський напрямок, я маю відчуття, що ми спостерігаємо те, що я завжди говорив. Розглядаючи Запорізьку область її треба сприймати, як звільнення правобережної Херсонщини”, – зазначив фахівець.

Експерт додав, що на Херсонщині звільнення розпочалося фактично у травні 2022 року. Після того, підвищення інтенсивності звільнення почалося в липні. Тоді ЗСУ почали завдавати ударів по Каховському та Антонівському мостам.

“Все це говорить про те, що зараз, що сили оборони України на материковому півдні переходять до інтенсифікації своїх наступальних дій. Тому що почалися удари мостами. Тобто, логістика перестає працювати”, – підсумував експерт.

Схожою думкою про те, що нещодавній ракетний удар ЗСУ по Чонгарському мосту був досить успішним, так як внаслідок нього пошкодилися обидві залізничні гілки, по яких ворог переміщував військову техніку, в ефірі одного українського телеканалу поділився військовий експерт Роман Світан.

“Дуже важливо, що саме по залізничному мосту був удар, оскільки основні поставки йдуть залізничним транспортом. Через Керченський міст, Керч, Джанкой йде гілка на Чонгарський міст, а потім у бік Мелітополя. Основна частина військових вантажів йшла залізницею. Дуже показовий удар ракетою по залізничній розв’язці перед мостом. Рівно строго між двома лініями, зруйнована і одна, і інша колія. Це говорить про те, що ракети Storm Shadow – реально високоточна зброя, там відхилення в півметра-метр максимум”, – сказав він.

Загалом, після такого удару, Чонгарський міст могли вивести з ладу на досить тривалий період.