У суботу, 29 лютого, президент України звернувся до Верховної Ради щодо включення додаткових питань до порядку денного позачергового пленарного засідання парламенту, яке скликається відповідно до розпорядження голови ВР“, – сказано в повідомленні.

Парламент розгляне:

Проєкт закону про допуск іноземних збройних сил в Україну для проведення навчань у 2020 році;

Проєкт закону про поділ посад головнокомандувача ЗСУ та начальника Генштабу з 1 березня 2020 року;

Ратифікацію рамкової угоди з Францією щодо закупівлі 20 патрульних катерів;

Внесення змін до закону “Про протидію корупції” (друге читання);

Депутати обговорять питання про Кабінет міністрів. У ЗМІ припускають, що йтиметься про кадрові рішення і відставку деяких міністрів.

Проте Ірина Геращенко, встигла відзначитись ще до офіційної заяви, вона заявила, цитуємо:

ТАКА НЕПОВАГА ДО ВР І РЕГЛАМЕНТУ НА МОЇЙ ПАМ’ЯТІ ВПЕРШЕ. Зеленський скликає позачергове засідання ВР наступного тижня. Порядок денний- невідомий. Президент не провів жодних консультації з фракціями й навіть не вважає за потрібне заздалегідь поінформувати політичні групи про тему засідання. Це – його ставлення до парламенту , як до філії Банкової, до депутатів- як до своїх підлеглих . Керівництво ВР також не поінформувало нас про тему засідання. Впевнена, слуги й самі не знають, чого їх зганяють … Примітно, що тиждень тому « Європейська Солідарність» вийшла з ініціативою позачергового засідання ВР для прийняття заяв до річниці трагічних подій на Майдані і анексії Криму. Спочатку нас 4 дні мурижили з підписними листами, жоден слуга не підтримав нашу ініціативу. Хоча « Батьківщина», « Голос», « За майбутнє « були за . Маємо відмову від регламентного комітету – бо не зібрали 150 голосів.

Українці ж зазначають, що президент в праві вирішувати нагальні питання. А не штучно затягувати законопроекти правками, як це роблять деякі політичні сили торгуючись,за “теплі містечка”. Окрім того, як зазначають українці в середу вони патякати не будуть, оскільки за словами різних ЗМІ, їх чекає тотальний рознос.

Окрім того українці зазначають, що в своїй критиці Геращенко чомусь не згадала, що Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження Дня спротиву окупації Криму, який відзначатимуть 26 лютого, – чому ж Порошенко цього не робив?

“В цей день рівно 6 років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності нашої держави. Вшановуючи мужність та героїзм усіх учасників мітингу, сьогодні мною підписується указав про День спротиву окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь.

Цей день буде відзначатися щорічно 26 лютого”.

За словами Зеленського, повернення Криму до України – це не просто “його мрія як президента або позиція як громадянина України” і не просто спільна мрія українців, а “це запорука безпеки на планеті, відновлення віри у міжнародне право та справедливість”.