Стратегічна ініціатива у війні перейшла до української армії.

Про це заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

«У цій війні, парадоксально, перехід стратегічної ініціативи до України ознаменувався двома новинами. Три, насправді, але про третю я промовчу. Перше – це повернення Макдональдса до України. Над цим можна сміятися – не сміятися. І друге – це знищення російського полку в Саках», – повідомив він.

Надалі може статися так, що диктувати те, що відбувається з об’єктами і місцевістю, що утримується, буде не російське командування, а українське, вважає Арестович.

«Українська армія довела ще 2014 року, що вона вміє звільняти міста, не знищуючи мирне населення. Просто примушуючи супротивника до догляду. Так само, як ми звільнили Бучу, Гостомель та Ірпінь. Просто почали обходити ліворуч і праворуч, і вони, щоб не потрапити в оточення, терміново вивели війська. Без штурму. Щось подібне може статися з Енергодаром, з Херсоном, з багатьма місцями», — зазначив радник глави Офісу президента України.

ЗСУ відкинули окупантів на Бахмутському, Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому та Південнобузькому напрямку.

Про це йдеться в ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

Зокрема на Бахмутському напрямку противник вів штурмові дії в напрямках Покровське – Бахмут, Відродження – Вершина, Вуглегірська ТЕС – Зайцеве, успіху не мав, відійшов. Артилерія і танки ворога вражали райони Часового Яру, Берестового, Бахмута, Бахмутського, Переїзного, Соледара, Спірного, Роздолівки, Яковлівки, Вершини та Зайцевого. Авіаудари фіксувалися неподалік Яковлівки, Веселої Долини, Зайцевого, Бахмута та Соледара.

На Авдіївському напрямку загарбники вели наступальні бої в напрямках Новоселівка Друга – Красногорівка та Спартак – Авдіївка, успіху не мали та відкинуті назад. Окупанти стріляли  із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Курахове, Нью-Йорк, Невельське, Первомайське, Опитне, Мар’їнка, Водяне, Красногорівка і Новобахмутівка. Авіація вдарила біля Мар’їнки. На напрямках Донецьк – Піски та Новоселівка – Олександропіль бойові дії тривають.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках у напрямку Сторожове – Новосілка наші воїни успішно зупинили ворожий наступ та відкинули окупантів назад. Противник обстрілював позиції із ствольної, реактивної артилерії і танків в районах населених пунктів Володимирівка, Павлівка, Пречистівка, Вугледар, Богоявленка, Новопіль, Залізничне, Гуляйпільське, Ольгівське, Шевченко, Бурлацьке, Новосілка, Дрожнянка, та Новоданилівка. Завдав авіаудару в районі Новосілки

На Південнобузькому напрямку ворог намагався вести наступальний бій в напрямку Сухий Ставок – Лозове, успіху не мав, відійшов. Завдав авіаударів біля Осокорівки та Андріївки.  Продовжував ведення розвідки БпЛА і стріляв із танків та артилерії в районах Посад-Покровського, Степової Долини та ще 27 населених пунктів.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без змін. Ворог обстріляв із ствольної артилерії території біля Сеньківки і Грем’яча Чернігівської області та Басівки і Кіндратівки Сумської області.

На Харківському напрямку противник стріляв із танків, ствольної та реактивної артилерії обʼєктів в районах населених пунктів Харків, Уди, Дементіївка, Руські Тишки, Черкаські Тишки, Великі Проходи, Прудянка, Протопопівка, Петрівка, Старий Салтів, Верхній Салтів, Мосьпанове та Коробочкине. Завдав авіаударів біля Старого Салтова та Мосьпанового.

На Слов’янському напрямку були обстріли неподалік Долини, Бражківки, Норцівки, Дібрівного, Мазанівки та Богородичного. Ворожа авіація діяла біля Залимана.

На Краматорському напрямку противник обстріляв із ствольної та реактивної артилерії райони Краматорська, Верхньокам’янського та Григорівки. Наступальними та штурмовими діями вороги намагалися просунутися в напрямках Лисичанський НПЗ – Івано-Дар’ївка та Миколаївка – Виїмка. На напрямку Спірне – Івано-Дар’ївка бойові дії тривають.

В акваторіях Чорного та Азовського морів в готовності до застосування перебувають два носії крилатих ракет морського базування. Є загроза  завдання ракетних ударів по Україні.