Окупанти намагаються тримати в напрузі всю лінію оборони навколо Авдіївки. Ймовірно, буде чергове загострення на цій ділянці фронту

Про це розповів начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Спілкуючись з командирами, розуміємо, що скоріш за все буде чергове загострення. Коли підмерзнуть ґрунти, росіяни знову поїдуть технікою. Хлопці бачать перехвати, є певне перегрупування. Росіяни накопичують сили, тому варто очікувати знову якогось загострення», — повідомив він.

Барабаш розповів про дії окупантів на Авдіївському напрямку та ситуацію на фронті в цілому. За його словами, штурмових дій стало менше, але окупанти намагаються тримати в напрузі всю лінію оборони навколо міста то з півдня, то з півночі, по флангах, в лобову.

«Росіяни постійно намагаються малими групами тримати в напрузі ЗСУ. Але, наприклад, промка є сірою зоною. Окупанти намагаються туди заходити, а українські війська не дають їм пройти. Як тільки вони туди заходять, ЗСУ відпрацьовують артилерією», — зазначив він.

У Степовому окупанти також активно намагалися проводити штурмові дії. Однак контролю над Степовим у них немає.

Що стосується Новобахмутівки, наші трохи віддавили окупантів на їхні старі позиції й тримають під контролем, додав начальник Авдіївської МВА.

Варто наголосити, що наразі не припиняються ворожі спроби оточити Авдіївку. Українські війська тримають оборону та завдають росіянам значних втрат. Лише за 2 січня було відбито вісім атак на північ від Авдіївки, і понад півтора десятка – на південь. На південний схід від Новобахмутівки нам навіть вдалося покращити тактичне становище.

Що стосується самої Авдіївки, то єдиний відносний успіх росіян – це захоплення південної промзони, яке дозволило зав’язати бої у прилеглому приватному секторі. Проте під вогнем ЗСУ ворожі штурмові підрозділи тут не можуть закріпитись.

Оборона Авдіївки дозволяє українським військовим утримувати ділянку фронту в десятки кілометрів та тримати у напрузі окупантів у Донецьку. При цьому нещодавня заява головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про те, що протягом двох-трьох місяців може статися так, що українські війська залишать місто, свідчить про реально важку ситуацію.

«Навряд чи хтось наважиться дати навіть середньостроковий прогноз щодо утримання Авдіївки. Занадто багато невідомих, які впливатимуть на розвиток подій. Зараз ворог перестав атакувати наші позиції південніше, проте активніше атакує на півночі. Зверніть увагу на Степове. Росіяни, маючи тотальну перевагу в живій силі, зуміли витіснити нас, але самі туди зайти не можуть. Чому? Тому що ефективно працюють артилеристи, які змішують із землею ворожі штурмові загони», – пояснює військови й експерт Селезньов.

На думку же експерта Мусієнка, оборона Авдіївки вже досягла трьох важливих цілей. Перша — знищення особового складу та зниження наступального потенціалу російських військ, що завадило їм досягти оперативно-стратегічних успіхів.

«Друга — Авдіївка витягла на себе російські резерви, не даючи їм можливість наступати широким фронтом на Сході. Третя — оборона міста не призвела до перекидання великих українських сил з Півдня, і ми, наприклад, не були змушені відмовитися від битви за плацдарм у Кринках (лівобережжя Херсонської області.)», – зазначив він.

Раніше начальник оперативного управління оборони Генштабу Естонії Тармо Кундла припустив, що захоплення Авдіївки не обвалить фронт. За його словами, російська армія здатна забирати лише дрібні населені пункти і навряд чи зможе найближчим часом окупувати великі території Донецької області. Хоча не останню роль тут відіграє забезпечення українських військ.

«Якщо буде чим захищати Донецьку область, то росіяни мають примарні шанси на її захоплення. Ми пам’ятаємо, як вони десять місяців штурмували Бахмут і яких зазнали втрат. Активний наступ на Авдіївку триває три місяці, і результати для них теж, м’яко кажучи, скромні. Але не маючи даних про наші можливості, я думаю, немає сенсу міркувати, чи візьмуть Авдіївку чи не візьмуть», – коментує Селезньов.