Президент України Володимир Зеленський робить і каже те, у що вірить, і його цінності не змінюються, заявив у Facebook у річницю перемоги Зеленського на виборах нардеп від “Слуги народу” Андрій Холодов.

“Я знаю Володимира Зеленського особисто кілька років. І я бачу, що його цінності залишилися незмінними. Те, у що він вірить, що говорить і що робить, – збігається. Кілька разів президент телефонував мені і ставив запитання про мою публічну позицію щодо тих чи інших законопроєктів. Мета в нас одна, а розбіжності базувалися на тому, що ми по-різному бачимо шляхи її досягнення. Я можу з ним погоджуватися, можу не погоджуватися, але це завжди пряма розмова. Я це ціную”, – написав він.

Політик зазначив, що нинішній президент відрізняється від попередників ставленням до роботи команди.

“Усі попередники Зеленського – комсомольці й комуністи, олігархи і професійні псевдопатріоти – завжди прикидалися якимись небожителями. Зараз такого немає і близько. Жодних “я начальник – ти дурень”, недоторканних, обраних та інших. Критерій один – результат. Є результат – молодець, працюй далі. Ні – не займай місця. Прийдуть інші люди і вони зроблять те, чого ти не можеш / не вмієш / не хочеш. Якщо справедливе твердження про те, що риба гниє з голови, я сподіваюся, буде дієвим і зворотний принцип: якщо голова нормальна, то й усе інше має поступово очиститися”, – заявив Холодов.

Нардеп додав, що не ідеалізує Офіс президента, Раду й Кабмін, але вважає Зеленського “чесним бійцем”, а 90% депутатів у Раді такими, що працюють із повною віддачею.

” Кадрові проблеми пов’язані з тим, що держава – це величезний механізм, який із 1991 року нормально не працював і ніхто його до пуття не реформував, – вважає він. – Я бачив, як кілька разів президент потрапляв у пастку довіри, тому що взагалі нікому не довіряти не вийде, а ті, кому довіряєш, можуть виявитися ненадійними. Будь-яка людина проходила через таке в житті, у бізнесі або кар’єрі. Але на рівні глави держави такі помилки ще болючіші, тому що вони впливають на величезну кількість людей. Такі помилки треба швидко визнавати й виправляти. І я бачу, що Зеленський це робить”.

Холодов вважає, що Україна потрапила в “ідеальний шторм” і на порядку денному одночасно питання війни та звільнення заручників, спроби олігархів впливати на державу, коронавірус, пов’язані з ним світовий локдаун і глобальна економічна криза, а також лісові пожежі, пік виплат за зовнішніми боргами і спроба використати Україну у скандалі з імпічментом президента США.

“Узагалі в такі кризи світ потрапляє раз на 50–100 років. Ускладнилися завдання, пріоритети змінилися, невизначеність зростає – як епідеміологічна, так і в економіці. І єдине, що ми всі вже точно зрозуміли, – у складній ситуації Україна може покладатися тільки на себе. Так було 2014 року, так є 2020-го. Напевно, пандемія і карантин мали нагадати багатьом нашим співгромадянам саме про це. І якщо вже ми називаємо те, що відбувається в Україні, штормом, саме час згадати, що всі ми в одному човні”, – резюмував політик.