Західні ЗМІ, посилаючись на інформацію від високопоставленого європейського військового, стверджують, що бійці західного спецназу та солдати країн НАТО вже є в Україні.

«Нічого не можна виключати», — заявив президент Франції Еммануель Макрон і викликав бурю в Західному світі.

Представники США, Німеччини, Польщі, Іспанії, Чехії та деяких інших країн НАТО відкинули можливість відправлення своїх військових до України. Вони висловили своє небажання брати участь у прямій збройній конфронтації з Росією.

Кремлівська влада була обурена заявами Макрона, стверджуючи, що введення військ НАТО в Україну передбачає прямий військовий конфлікт із Росією.

Хоча слова Макрона можуть мати свої наслідки, реальність воєнного конфлікту в Україні може бути іншою. Оглядач Ішан Тарур для Washington Post зазначає, що армійські підрозділи країн НАТО вже присутні в Україні.

Financial Times із посиланням на високопоставленого європейського військового стверджує, що в Україні перебувають бійці західного спецназу.

«Всі знають, що в Україні є західний спецназ, але офіційно про це не говорять», — заявив співрозмовник.

Хоча офіційні цифри дещо туманні, але, за словами українських чиновників, Іноземний легіон України це близько 20 000 іноземців із понад 50 країн.

Тим часом Росія, попри величезну демографічну перевагу, зіштовхнулася з власними проблемами з поповненням армії під час конфлікту. Минулого місяця Путін видав указ, який прискорює отримання громадянства іноземцями, які підписали контракти для участі у «спеціальній військовій операції».

За даними Associated Press, поліція проводить рейди серед мігрантів із Середньої Азії у різних містах, де на затриманих іноді чиниться тиск з метою змусити їх завербуватися до армії.

Росія вербує для участі у бойових діях та вихідців з інших країн – Сирії, Куби, Непалу, Індії. Деякі з цих людей були обдурені вербувальниками, інші прийшли від розпачу допомогти своїм сім’ям звести кінці з кінцями.