Окупанти розпочали відступ на одній із ділянок фронту на Бахмутському напрямку. ЗСУ продовжать просування на півдні міста.

На Бахмутському напрямі продовжуються бойові дії як вдень, так і вночі. У Силах оборони повідомили, що на одній із дільниць фронту ворог розпочав відступ. Про це сказав начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади Олег Калашніков в ефірі телемарафону.

За його словами, ворожі атаки спрямовані на північний фланг, включаючи Ягідне та Богданівку, але більша інтенсивність боїв залишається на південному фланзі, де ведуться постійні бої в районах Кліщіївки та Андріївки.

«Однак ми процвітаємо, ми все ж таки просуваємось безпосередньо за залізничне полотно. Ворог відступає, починає формувати новий такий невеликий рубіж оборони біля траси 0513 Бахмут-Горлівка», — розповів Калашніков.

Він також зазначив, що ця траса протягом тривалого часу перебуває під вогневим контролем ЗСУ.

«Тут ворог не може пересуватися, а тільки окопуватися. Ворог намається здійснювати свою логістику іншою трасою Семигір’я-Кодему, яку ми починаємо діставати своїм вогнем. Тому окупанти змушені користуватися польовими манівцями», — додав він.

Калашніков наголошує, що проходить вся територія від залізниці до траси Бахмут-Горлівка, де супротивник створює опорний пункт. Ворог намагається забезпечити оборонні заходи, будує траншеї та встановлює пункти вогневої підтримки.

«Усі його контратаки на сьогоднішній день — це елемент стримування просування Сил оборони, щоб мати деякий час зробити новий рубіж», — додав він.

Ситуація на Бахмутському напрямку стає все напруженішою і найближчими тижнями варто чекати на кульмінацію.

Про це розповів заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Родіон Кудряшов.

«Скажу в цілому про Бахмутський напрямок – ситуація тут зараз набирає обертів. Весь цей час саме Бахмутський напрямок був одним з найгарячіших, і сьогодні цей вогонь бою починає роздмухуватися ще більше», — заявив він.

За словами командира, ворог намагається відновити втрачені позиції, зокрема і в напрямку залізничної колії, саме тому ситуація залишається напруженою.

«На сьогодні йдуть бої в прямому сенсі «кістка в кістку». Піхота змагається на передніх рубежах, кожен же день є артилерійський пінг-понг, і в форматі війни вже XXI сторіччя противник і Збройні сили України дуже активно застосовують дрони», — пояснив Кудряшов.

Він наголосив, що, на його думку, зараз відбуваються одні з останніх тижнів стабільних погодних умов для ведення бойових дій. Кожна зі сторін нарощує свої плани й найближчим часом у якомусь із напрямків відбудеться кульмінація.

Російські окупаційні війська не припиняють покращити своє тактичне положення на флангах Бахмута на Донеччині. Натомість ЗСУ просуваються до траси 0513, де росіяни намагаються створити новий оборонний рубіж.

З його слів, больова точка окупантів — південний фланг Бахмута. Там росіяни намагаються контратакувати у напрямках Андріївки та Кліщіївки, а також стримувати просування українських підрозділів у районі Зеленопілля-Курдюмівка.

«На деяких ділянках ми вже подолали залізничне полотно. Тобто просуваємось далі — вже до траси 0513 (автодорога Лиман — Сіверськ — Бахмут — Горлівка — Ред.), де росіяни намагаються створити свій новий оборонний рубіж. Але слід сказати, що ця територія до траси у них дуже сильно мінується», — наголошує Калашніков.

Тим часом, наголошує він, успіхи Сил оборони України на південному фланзі є значними.

«Ми взяли під свій контроль Кліщіївку, північно-західні висоти — 220 м, які допомагають нам на тактичну глибину контролювати ворога, що за залізницею. Причому тут ворог змушений відступати як за залізницю, так ми можемо спостерігати вже кілька днів, як він відступає по дорозі Кліщіївка-Бахмут», — додає Олег Калашніков.