ООН втратила можливість відіграти роль, для якої вона, власне, створювалася, вважає Подоляк.

ООН, яка повинна гарантувати глобальну безпеку, більше не працює.

Про це заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в етері FREEDOM.

“ООН сьогодні відіграє роль промоутера пропагандистських концепцій Російської Федерації, тих країн, які поводяться вкрай агресивно і хочуть промоутувати свої позиції на Латинську Америку, Африку, глобальний Південь загалом, мати важіль інформаційного впливу. Безперечно, це не влаштовує. Ми завжди матимемо майданчик, який не виконуватиме власних статутних документів. У Статуті ООН чітко записано – країна-агресор має бути названа агресором із наступними юридичними фіксаціями”, – сказав він.

Подоляк переконаний, що членство Росії як країни, яка розпочала неспровоковану війну в Україні, має бути зупинено.

“Якщо ООН демонстративно не зупиняє членство Росії і дає їй право головувати в Раді безпеки, таким чином ООН прямо вам каже в обличчя: “Дивіться, а ми за те, щоб вас вбивали, вирізали, крилатими ракетами атакували. Головне нам – отримати черговий грант, який дозволить їздити світом і займатися барижництвом”. Ось так це насправді виглядає. Тут є саме чорне та біле. Але ООН вже померла”, – додав він.

У свою чергу, заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс в інтерв’ю Associated Press заявив, що організація звернеться зі спеціальним закликом про надання Україні додаткових коштів у зв’язку з підривом Каховської ГЕС.

Водночас він зазначив, що хоче почекати кілька тижнів, щоб побачити економічні наслідки, наслідки для здоров’я та довкілля, перш ніж оголосити заклик.