Глава МЗС рф сергій лавров пояснив, що війна росії в Україні повинна покінчити «з безоглядним курсом на повне домінування США».

Про це повідомляє Росбалт.

“Наша спеціальна військова операція покликана покласти край безоглядному розширенню і безоглядному курсу на повне домінування США та під ними інших західних країн на міжнародній арені”, – сказав лавров.

При цьому він додав, що «росія ніколи не займатиме підпорядковане Заходу становище».

Російське керівництво на різних етапах війни та на різних рівнях суперечливо визначало цілі вторгнення: «демілітаризація» та «денацифікація» України; зміна керівництва країни та повернення України до росії; «звільнення Донбасу», тобто збільшення кордонів маріонеткових «республік» ОРДЛО до меж Донецької та Луганської областей.

Новий варіант, оприлюднений лавровим, глобалізує війну, розпочату росією. Він відповідає поясненням російської пропаганди, чому «спецоперація» затягнулася: нібито в Україні росія воює не з Україною, а зі США та НАТО.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що задля припинення війни в Україні готовий знову зустрітися з главою МЗС росії сергієм лавровим попри те, що той є частиною системи президента путіна і виправдовує воєнні злочини росіян.

Про це Кулеба сказав на брифінгу у Брюсселі.

«Міністр лавров є частиною системи президента путіна. Те, що він виправдовує бомбардування лікарні в Маріуполі, а воєнні злочини, скоєні в Бучі та інших містах і селах України, називає фейком, робить його співучасником цих злочинів. Але я готовий зустрічатися, тому що він офіційна особа, і якщо це питання миру в Україні і припинення смертей, то я готовий зустрічатися будь з ким», – зазначив глава української дипломатії.

Водночас він зауважив, що публічні заяви міністра лаврова не викликають «ніякого оптимізму» щодо можливої зустрічі.

«По-моєму, кожен коментар, який він робить, спрямований на зрив переговорів, на їх блокування, а не на продовження. Але менше з тим, я вже один раз із ним зустрічався в Анталії. У мене немає щодо нього якихось особливих почуттів, які завадили б мені зустрітися з ним знову, якщо це потрібно для припинення війни в Україні», – наголосив Кулеба.