Генеральна прокурорка України Ірина Венедиктова провела зустріч з представниками Ради Європи. Під час зустрічі генпрокурорка поскаржилася західним партнерам України, що українські прокурори опинилися під загрозою незалежності через низькі зарплати.

Про зустріч Ірини Венедиктової з представниками Ради Європи повідомляє Офіс генарального прокурора України.

Крім керівниці української прокуратури, у зустрічі взяли участь троє представників Ради Європи:

Верена Тейлор – директор програм Гендиректорату програм РЄ,
Олена Литвиненко – тимчасова головуючий Офісу РЄ в Україні,
Натіа Джапарідзе – менеджеру проекту Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції в Україні.

В ході робочої зустрічі Ірина Венедиктова поскаржилася, що гарантія незалежності українських прокурорів опинилася під загрозою незалежності. Мовляв, все через низькі зарплати, закладені в держбюджеті на 2021 рік.

Крім цього, Венедиктова похвалилася проведенням переатестації в обласних прокуратурах. Мовляв, це вдалося зробити навіть в період пандемії, не зупиняючи ніякі процеси.

Таким чином зараз працюють 26 обласних прокуратур та 4 спеціалізованих у військовій та оборонній сферах в регіонах. Минулого тижня їх керівники звітували про перший місяць своєї діяльності, – розповіла генпрокурорка.

Проект державного бюджету визначає, що зарплати прокурорів прирівняють до прожиткового мінімуму. Рядовий прокурор окружної прокуратури буде отримувати 20 мінімумів на місяць, а це – 43 тисячі 780 гривень.

Решта прокурорів будуть отримувати ще більше. Наприклад, працівник Офісу Генпрокуратури буде отримувати 56 тисяч 914 гривень, а генеральний прокурор – 74 тисячі 426 гривень.

При цьому у держслужбовців, включаючи прокурорів, передбачені різні надбавки – за вислугу років, інтенсивність праці, щомісячні надбавки тощо. Вони можуть перевищувати сам щомісячний оклад.

І це при тому, що мінімальна зарплата в Україні 5 тисяч гривень і на ці кошти повинні виживати рядові українці. А прокурорам мало?