Одіозний Віктор Орбан – прем’єр-міністр Угорщини, який підтримує диктатора Путіна заявив, що Будапешт не збирається виконувати умови нової міграційної угоди ЄС з обов’язковими квотами на прийняття мігрантів.

Про це Орбан заявив на тематичному саміті за участю. Угорщини, Австрії та Сербії.

Орбан заявив, що Угорщина “знайде юридичні і політичні способи” не виконувати рішення ЄС.

Прем’єр сказав, що вважає найкращим угорський підхід – що мігранти не можуть потрапити в країну, поки їхня заявка не розглянута, і що так варто було би робити усім європейським державам.

Віктор Орбан заявив, що Угорщина у ЄС в особливій ситуації, тому що за її східним кордоном воююча країна, а з півдня “найбільш завантажений міграційний маршрут”.

Як відомо, Угорщина та Польща є найбільш рішучими противниками нової міграційної угоди ЄС, яку у Раді ЄС погодили кваліфікованою більшістю.

Нагадаємо, Міністри внутрішніх справ країн-членів Європейського Союзу прийняли в четвер в Люксембурзі рішення про так звану “примусову солідарність”. Воно стосується переселення мігрантів, які прибувають через Середземне море до Італії або Мальти.

Угоду підтримали такі країни, як Франція, Німеччина та Італія.

Згідно з пропозицією Швеції, яка наразі очолює Раду ЄС, країни матимуть три варіанти: вони зможуть приймати мігрантів, платити за тих, кого не прийняли, або обрати так звану “оперативну допомогу”.

Цю позицію тепер обговорять з Європейським парламентом. Мета полягає в тому, щоб міграційний пакет набув чинності на початку року.

За оцінками, близько 30 000 мігрантів можуть прибувати до Європейського Союзу щороку. На Польщу припадатиме близько 2 000 з них.

Польська влада збирається провести референдум з цього приводу одночасно з парламентськими виборами та готує відповідні зміни до законодавства.

Президентка Єврокомісії каже, що Варшава і Будапешт не зможуть заблокувати ухвалення нового рішення щодо міграційних питань відповідно до договорів Євросоюзу.