Детектор медіа отримав підтвердження, що Юрій Луценко буде вести ток-шоу на 5 каналі Порошенко. Особисто я вважаю Луценка свинею. Саме за цькування чинного посла США Марі Йованович, пише телеграм-канал Телекошмар.

До такої гидоти, крім Луценка, не доходив жоден український діяч і навіть Медведчук, поки був при посаді, – влаштовувати цькування чинного посла США. Луценко тоді був не просто кимось, а чинним генеральним прокурором. Це було ще й в рамках кампанії по дискредитації Байдена, яку придумали в Москві.

Взагалі про Луценка багато можна сказати негативного. І про період після Майдану, і про корупційну вольницю 2005-2010 років, і про акцію “Україна без Кучми”, після якої деякі сіли, а деякі допомогли посадити. Але все-таки кейс з Йованович був дном. І показово, що Порошенко після цього не вважає для себе неприпустимим співпрацювати з Луценком. Я завжди вважав, що цькування Йованович було узгоджене з Петром.

Нагадаємо, в березні 2019 року Луценко зв’язався з Парнасом в WhatsApp зі скаргою на те, що адміністрація Трампа досі не звільнила посла США в Україні Марі Йованович. Луценко, який мав конфлікт з Йованович, дуже хотів її звільнення і обіцяв в обмін на це допомогу в справі Байдена.

«Просто якщо ви не приймете рішення щодо мадам – ви ставите під сумнів всі мої звинувачення. У тому числі і про Б», – писав він Парнасу, тут є явні посилання на Йованович і Байдена.

«Ви навіть не можете позбутися від однієї дурної [жінки]», – додав він, вставивши похмурий смайлик, очевидна згадка про Йованович.

«Вона не дурна, повір мені, – відповів Парнас. – Але вона не звільняється».

Президент Трамп, за підтримки Джуліані, відкликав посла Марі Йованович з її посади наприкінці квітня. Також з документів випливає, що за Йованович могло бути організоване стеження.

Йдеться про листування Парнаса в WhatsApp в березні 2019 року з Робертом Хайдом. Він, за висновком газети, був пов’язаний з особами в Україні, які вели стеження за тодішнім послом США.

Хайду, зокрема приписують такі повідомлення:

«Якщо хочете її позбутись, потрібно контактувати зі службою безпеки, – нібито писав Хайд про Йованович. – Вони знають, що вона – політична маріонетка. Вони скажуть мені, коли вона буде їхати… Вони готові допомогти, якщо вам/нам підходить ціна… Гадаю, в Україні може зробити все, якщо є гроші… так мені кажуть».

Льва Парнаса, який тісно співпрацював з Джуліані, було заарештовано у США в жовтні минулого року. Йому та його бізнес-партнеру Ігорю Фруману висунуто звинувачення у змові, дачі неправдивої інформації, підробці документів стосовно підозр, що вони здійснювали надто великі пожертви республіканцям після отримання мільйонів доларів, що походили з Росії, зазначає «Голос Америки».

В листопаді Йованович виступила зі свідченнями в Конгресі, в рамках процедури імпічменту Трампа. Вона заявила, що стала ціллю кампанії з заплямування її репутації з боку юриста Трампа Джуліані. Саме через це її передчасно відкликали з посади посла в Києві, наголосила дипломат.