Близький друг президента РФ Володимира Путіна і колишній прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі заявив, що Європа повинна переконати Київ прийняти вимоги Росії.

Про це він заявив перед закриттям з’їзду своєї партії.

“Для того, щоб посадити Путіна за стіл переговорів, не можна робити заяви, які я чую з усіх боків, від Великобританії до НАТО і так далі. Ми повинні прийти до миру якомога швидше, інакше руйнування і різанина триватимуть. Європа повинна об’єднатися і зробити мирну пропозицію Путіну і українцям, намагаючись змусити Київ прийняти вимоги Росії”, – сказав він.

До того ж, за його словами, посилати Україні зброю – це “теж участь у війні”, і це не потрібно аж так афішувати. Окрім того, Берлусконі переконаний, що “санкції проти росії несуть шкоду і Європі”.

Зазначимо, після подій у Бучі Берлусконі заявляв, що “глибоко розчарований і засмучений” Путіним.

“Я не можу і не хочу приховувати, що я глибоко розчарований і засмучений поведінкою Володимира Путіна”, – наголосив Берлусконі.

“Після жахіть масових вбивств мирного населення в Бучі та інших українських населених пунктах, після справжніх воєнних злочинів, Росія не може заперечувати свою відповідальність. Навпаки, вона має, у власних інтересах, виявити та притягнути до суду винних, чия поведінка з точки зору закону та моралі вважається неприйнятними навіть під час війни”, – пояснив політик.

Разом з тим, першочергову відповідальність за дії російської армії в Україні, “серйозну відповідальність перед усім світом”, на думку Берлусконі, має понести особисто Путін.

Додамо, що раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зауважив, що деякі політики та експерти країн Євросоюзу та інших держав почали хвилюватися через програш путіна, мовляв, не можна допустити приниження росії.

«Якщо брати не тих, хто відпрацьовує російські контракти, а тих людей, які щиро вірять у такі ідеї, у них класичний синдром залежності від росії», – наголосив він.

На думку глави МЗС, навіть якщо росія почне різати їхніх співгромадян на вулицях, вони все одно говоритимуть, що треба допомогти росії зберегти обличчя.

«Це велика хвороба, вона дуже тяжка. В Європі цілі прошарки серед інтелігенції хворі на цю хворобу, і вилікує їх від цього лише жорстока історія», – сказав Кулеба.