Повернення до тотального карантину в Україні може спричинити катастрофічні наслідки. Тому країна буде використовувати модель адаптивного карантину.

Про це повідомив глава Кабміну в інтерв’ю “Першому Західному”.

Шмигаль акцентував увагу, що посилення карантину – це про те, щоб не отримати таку хвилю, як в Італії та Іспанії. У зв’язку з чим необхідно вживати відповідних заходів в країні.

“Повний карантин руйнує економіку і може привести до більш тотальним наслідків”, – заявив він.

Глава уряду розповів, що на даний момент Україна використовує модель адаптивного карантину, як і Європа, де таку модель називають “локальним карантином”.

“Хвиля коронавірусу буде забирати нові і нові життя українців. Ми повинні дочекатися ефективних протоколів, ефективних ліків, які “приберуть” летальність. Як тільки ця хвороба перестане бути летально небезпечною, тоді можна відпускати: можна розслабитися, перехворів-пролікувався і все в порядку” , – пояснив Шмигаль.

На уточнююче запитання, чи будуть більше штрафувати українців у зв’язку з дорученням Шмигаля голові МВС Арсену Авакову за допомогою Нацполіціі посилити контроль за виконанням карантину, він відповів позитивно.

“Так, в зв’язку з тим, що хвиля [захворюваності] починає рости, заради порятунку життів українців ми змушені звернутися до чергових досить жорстких заходів”, – заявив глава Кабміну.