Лідери країн “нормандської четвірки” можуть зустрітися особисто у наступні кілька місяців. З такими намірами виступить президент України Володимир Зеленський. Про це повідомляють українські ЗМІ з посиланням на його інтерв’ю The Globe and Mail.

За словами державного лідера, в умовах пандемії усі зусилля та ресурси необхідно спрямувати не на війну, а для скорішої перемоги над COVID-19.

“Ми зверталися на Мінському майданчику із закликом припинення вогню. Зараз набагато більше важливіших викликів. Зараз проводяться з цього питання консультації.

Ми говорили про це з Німеччиною та Францією – до цих країн у нас були перші після оголошення карантину міжнародні візити делегацій. Це говорить про те, що для нас це дуже важливо”, — пояснив Зеленський.

Він нагадав про зміни у підході до ведення переговорів у Мінську.

“Ми маємо зробити все, щоб найближчими місяцями у нас була зустріч у Нормандському форматі, не чекаючи закінчення пандемії. Принаймні ми все для цього робимо. Що стосується допомоги, ми відправляємо гуманітарні конвої на той бік, гуманітарні вантажі від Червоного Хреста також. На жаль, та сторона не прислухається й не відкриває доступ для більшості автомобілів представників ОБСЄ”, — резюмував президент.

Утім лідер пояснив, що бачить можливість для завершення війни шляхом дипломатії. Він зауважив, що вдячний закордонним партнерам за тиск на Росію, зокрема — Канаді, які відмовила Москві у поверненні до G7.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо 1 червня заявив, що Росія не може бути повернена до складу «Великої сімки», допоки не відбудеться повного відновлення територіальної цілісності України. Ми вдячні за цю підтримку. Тільки всім світом треба тиснути на Росію, інакше результату не буде», – додав Зеленський.