Своєю заявою президент України дає РФ можливість виправити ситуацію на Донбасі.

Володимир Зеленський після загострення ситуації на Донбасі заявив про втрату Російською Федерацією контролю над бойовиками, для того, щоб країна змогла вплинути на найманців.

Про це повідомила прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель:

“… коли артилерійські обстріли відбуваються в той самий момент, коли робітники підгрупи (Тристоронньої контактної групи в Мінську ) працюють над механізмом припинення вогню, президент прямо вказує Росії на цю відповідальність”.

Спікер президента наполягає, Володимир Зеленський даною заявою дає РФ “можливість виправити ситуацію шляхом впливу на бойовиків, повернувшись таким чином в русло переговорного процесу”.

Раніше Володимир Зеленський звернувся з терміновою заявою до очільника Кремля.

Президент України відкрито заявив владі РФ про неприпустимість ескалації конфлікту на Донбасі. На офіційній сторінці президента в мережі з’явилося його звернення до українців:

«В результаті посилених обстрілів позицій ООС на Донбасі загинули три військовослужбовці і ще троє були поранені. Я співчуваю сім’ям загиблих і бажаю якнайшвидшого одужання постраждалим».

Головнокомандувач акцентував на позиції України для проросійських окупантів:

«Хочу звернутися до керівництва РФ і командування її окупаційних сил на Донбасі. Загострення конфлікту – не найкращий фон для відновлення переговорів у Мінську. Нам не потрібно зайвий раз нагадувати про можливість ескалації вашої агресії».

Президент нагадав, що з європейськими колегами обговорювалася відкрита демонстрація агресії РФ щодо України:

«Українська делегація в Мінську нагадає про неприпустимість спроб діалогу з нами з позиції сили».

А ще президент твердо зазначив, що українські військові жорстко відповідатимуть на такі обстріли бойовиків.

"Обстріли українських військових – очевидна спроба вкотре зірвати процес перемовин щодо припинення вогню. Хоч би хто віддав наказ – Збройні сили України відповідатимуть жорстко та відповідно до ситуації. А на дипломатичному рівні наша позиція про необхідність припинення вогню та звільнення полонених залишиться твердою та незмінною", – заявив Зеленський. 

А під час зустрічі з президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером в Брюсселі Зеленський підкреслив незмінність стратегії України на звільнення Донбасу політико-дипломатичним шляхом, і важливість продовження і посилення санкцій проти РФ.