Українським військовим вдалося знищити деякі угруповання російських окупаційних військ на 50-70%. Країна-агресорка Росія тепер намагається доукомплектувати ці підрозділи за рахунок мобілізованих, які мають посередній рівень підготовки і не можуть виконувати усі завдання. Така ситуація лише грає на руку ЗСУ.  

Про це розповів командир роти 92-ї окремої механізованої бригади Юрій Федоренко в ефірі “24 каналу”. 

“Завдання їм ставлять, як для високого класу підготовки. Але ці бригади не можуть їх виконувати, що грає на руку ЗСУ. До їхньої тактики ведення бойових дій ми також швидко звикли. Часто вдається вводити ворога в оману, що дає тактичну перевагу на полі бою”, – розповів військовий. 

Він зазначає, що російські окупанти вдаються до різних тактик на фронті. Російські командири відправляють у бій змішані групи регулярних військ, а також вагнерівців та кадирівців. Тому у загарбників часто виникають проблеми з комунікацією між різними угрупованнями. 

Проте ворога ні в якому разі не можна недооцінювати, наголосив командир роти 92-ї ОМБр. Російські загарбники намагаються удосконалювати своє озброєння. У цьому питанні вони, зокрема, намагаються перейняти досвід від ЗСУ. 

В той же час кремлівські пропагандисти постійно проводять інформаційно-психологічні операції (ІПСО) щодо продажу Україною західного озброєння третім країнам. Це зумовлено тим, що РФ боїться постачань військової допомоги українським Збройним силам, тому в будь-який спосіб Кремль намагається їх припинити. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив народний депутат України, представник президента України у Верховній Раді, член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. 

“Практично щодня ми спостерігаємо чергове звинувачення в тому, що зброя, яку Україна отримує від наших західних партнерів — Сполучених Штатів Америки та Європи — потрапляє в якісь треті країни. Проводяться якісь “розслідування”, демонструються якісь “докази”, то зброя в Азії, то зброя в Європі тощо. Усе це є комплексною складовою інформаційно-психологічних операцій Росії, яка прагне будь-яким шляхом припинити постачання озброєння від наших західних партнерів”, — заявив він. 

Веніславський звернув увагу, що на російських пропагандистських каналах говорять про те, що головними цілями ракетних ударів РФ мають стати логістичні маршрути постачання озброєння. 

“Вони закликають протягом останнього, напевно, пів року завдавати ударів по залізничних станціях, по мостах західної України, щоб унеможливити постачання озброєнь. Усе це є ознакою того, що вони реально бояться”, — упевнений народний депутат. 

Він зазначив, що російські експерти розуміють, що контрнаступ Збройних сил України, посилений найсучаснішими західними зразками, є неминучим. 

“За великим рахунком, вони зараз дискутують про те, в який спосіб українські Збройні сили будуть наносити розгром їхнім збройним силам. Це все є свідченням правильного шляху, обраного нашими західними партнерами та українськими Збройними силами щодо отримання цих видів озброєння”, — вважає Веніславський. 

Нардеп додав, що ведеться дуже чіткий контроль за постачанням західного озброєння в Україну та його використання. 

“На сьогоднішній день ні в нас, ні в наших партнерів — американських і європейських — немає жодних сумнівів у тому, що всі види озброєння надходять саме в Україну і нікуди звідси не йдуть. Росія своїми інформаційно-психологічними операціями не зможе вбити клин розбрату між нами та нашими партнерами”, — підкреслив Федір Веніславський. 

Навпаки ж – такими діями РФ лише послаблює свої дипломатичні позиції на світовій арені, адже якщо на початку повномасштабного вторгнення деякі країни все ще розглядали дипломатичний шлях як єдиний можливий для вирішення конфлікту, то тепер усім стало зрозуміло, що країну агресорку можна перемогти лише силою.