Упродовж доби 24 серпня російські загарбники атакували на чотирьох напрямках у Луганській області, але безуспішно – зазнали втрат і відійшли назад.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у Telegram

“Протягом 24 серпня росіяни посилили ракетний терор міст та сіл країни, тому наступи не були масованими як зазвичай. Втім, вони все ж атакували за чотирма напрямками, намагаючись покращити тактичне положення, але вкотре безуспішно – зазнали втрат, відкотилися назад, очікують нових наказів та підвищення мотивації наприкінці місяця”.

Загарбники обстрілювали населені пункти зі ствольної та реактивної артилерії.

За минулу ніч зафіксовано 8 артатак та 9 мінометних. Чотири рази окупанти намагалися йти в танковий наступ. Поблизу трьох населених пунктів росіяни завдали авіаудари.

За словами Гайдая, окупанти не полишають планів зібрати особисті дані населення задля маніпуляцій під час проведення псевдореферендуму. Але від загарбників втекли навіть пенсіонери – понад дві третини літніх людей виїхали.

Голова ОВА зазначив, що до повномасштабного вторгнення на Луганщині було понад 330 тисяч пенсіонерів, а нині за поновленням та призначенням пенсій до відповідних органів окупаційної влади звернулося лише 110 тисяч осіб.

У свою чергу Міністр оборони України Олексій Резніков сподівається, що до кінця 2022 року українці матимуть “хороші новини” щодо ситуації на фронті, але коли закінчиться війна – сказати не може.

Про це повідомив Олексій Резніков в інтерв’ю Військовому телебаченню до Дня Незалежності України

“Мені важко говорити: на роки, на рік, на місяць (війна – ред.) – тому що це все одно будуть тільки мої припущення. Дуже багато чинників, які приведуть нас до перемоги. Ми точно до неї прийдемо. Питання: коли і якою ціною.

При наявності у нас волі, бажання, готовності та вміння захищати себе нам потрібні ще інші види ресурсу – це зброя, набої, гроші для фінансування держави та багато інших речей.

Ми сьогодні маємо шанси перемогти скорше і дешевше з точки зору українських втрат, завдяки партнерському альянсу”.

Деталі: Резніков зазначив, що Україна отримує підтримку і від НАТО, і на двосторонніх засадах.

За його словами, партнери готові підтримувати Україну і на довгострокову перспективу.

Пряма мова: “Я обізнаний або добре проінформований оптиміст, тому я маю певні позитивні надії, що в цьому році будуть хороші, приємні новини для всього українського суспільства та світу. Людям важливо побачити перемоги.

Перемога – що ми не дали захопити Київ. Перемога – що ми не дали захопити Харків. Ми не дал захопити Суми й Чернігів і звільнили їх. Ми звільнили острів Зміїний. Ми добилися того, що українське зерно почало виходити з наших портів у відкритий світ.

Тобто у нас є вже перемоги, але нам хочеться більше. Я маю надію, що ми побачимо ці перемоги”.

Як “оптиміст”, міністр сподівається, що Україна отримає ракетні системи до HIMARS із більшою дальністю ураження. Україна буде посилювати протикорабельні комплекси. Країна вже має ракети, які “засліплюють” радари.

Резніков зазначив, що українські військові вже навчаються у західних партнерів.

Він назвав своїми наступними найбільшими завданнями танки та літаки.

За його словами, «у нас із вами війна на виживання, і ми виживемо у цій війні, зламаємо хребта цьому Голіафу».