Президент Білорусі Олександр Лукашенко й президент Росії Володимир Путін провели телефонну розмову. Про це повідомила пресслужба Адміністрації президента Білорусі в коментарі державному агентству БЕЛТА.

Зазначається, що президенти обговорили ситуацію, яка складається всередині і навколо Республіки Білорусь, проте деталі телефонної розмови наразі невідомо.

В свою чергу, люди з оточення Лукашенка «наводили довідки» у кремлівських чиновників про можливості втечі в Росію в разі відсторонення чинної влади в Білорусі, розповіли джерела Bloomberg.

Поки Олександр Лукашенко заявляє, що у нього немає планів залишати Білорусь, деякі люди з його оточення вивчають можливості втечі в Росію в разі його відсторонення від влади, пише Bloomberg з посиланням на два джерела в Москві. За словами співрозмовників агентства, наближені нинішнього білоруського лідера зв’язувалися з цього питання зі своїми кремлівськими контактами.

Деякі чиновники в Кремлі побоюються, що Лукашенко не втримається в президентському кріслі, стверджують три джерела Bloomberg. За словами ще одного джерела, близького до Кремля, деякі російські чиновники вважають жорстоке придушення опозиції контрпродуктивним.

При цьому ці ж люди не виключають, що в кінцевому підсумку така політика, ймовірно, збереже Лукашенка при владі, принаймні, на якийсь час, пише Bloomberg.

«Більше ніхто не впевнений в майбутньому Лукашенка. Він може в короткостроковій перспективі досягти успіху в придушенні протестів, але тут є велика проблема », – сказав голова Ради із зовнішньої і оборонної політики Федір Лук’янов.

За словами політтехнолога Гліба Павловського, Путін не хоче надавати військову допомогу Лукашенку, оскільки це може підстьобнути антиросійські настрої в Білорусі.

«Лукашенко більше не контролює Білорусь, він контролює лише сили безпеки, але чи залишаться вони лояльними? Незрозуміло », – зазначив він, додавши, що « все це головний біль Путіна ».

Спочатку Кремль робив ставку на те, що Лукашенко вдасться знову продовжити своє правління, зазначає Bloomberg. Але це було до того, як поліція почала жорстко відповідати на протести, які виявилися найбільшими з тих, що коли-небудь відбувалися в Білорусі, вказує агентство. Також, там підкреслюється, що Лукашенка, як презедента вже не стало. Окрім того, відмовиться визнавати вибори і Україна, після видачі Лукашенком вагнерівців Путіну.

Наразі Лукашенко відправив старий уряд у відставку, та завершив формувати новий склад. Білоруси приголомшені таким цинізмом та не визнають результати виборів.