Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що поки не отримував пропозиції обійняти посаду прем’єр-міністра. За його словами, прем’єрські амбіції у нього могли б виникнути тільки в разі перемоги його політсили на виборах.

Однак, за словами політексперта, кандидата політичних наук Олександра Палія, глава МВС Арсен Аваков — людина з великими амбіціями.

“Можливо, він хотів би бути не тільки прем’єром, а й президентом. При цьому він активно створює власну бізнес-імперію, множить різні методи впливу. Але, водночас, він, швидше за все, розуміє, що з популярністю серед населення у нього серйозні проблеми “, — зазначає експерт.

З огляду на, що Аваков виглядає не тільки амбітною людиною, але і досить раціональним, Олександр Палій припускає, що він буде прагнути тільки за досяжними цілями.

“Поки складно сказати, коли Аваков покине пост глави МВС, який займає з 2014 року. Але коли він це зробить, то піде або на підвищення, або в бізнес, — вважає експерт. — Поки ж Зеленському він зручний, в тому числі своїм антирейтингом “.

Експерт Українського інституту політики Олена Броницька нагадує, що Аваков на посаді глави МВС вже понад сім років. І навряд чи не хоче чогось більшого.

“Якщо він каже, що не збирається йти у прем’єр-міністри, цей зовсім не означає, що так і є. Як відомо — поганий той солдат, який не мріє стати генералом. І мені здається, що амбіції Авакова простягаються куди далі крісла глави МВС “, — зазначає Олена Броницька.

На її думку, Аваков, знає всі тонкощі політики, що має потужні силові важелі впливу, цілком може мітити в глави Кабміну. “І стати прем’єром він цілком може, особливо з огляду на політичну безграмотність і короткозорість нашого президента, — міркує Олена Броницька. — Мені б не цього, звичайно, не хотілося, як думаю і багатьом українцям. Шлейф негативу за Авакова — пристойний. Але хто запитує нашої думки? “.

Варто зазначити, що після закінчення своєї каденції Дениса Шмигаля запам’ятають як прекрасну людину і не запам’ятають як прем’єра-міністра.

Так у програмі «Що далі» на каналі «Знай24» заявив спеціаліст в галузі правознавства Андрій Вігірінський.

«А які до нього зараз претензії можуть бути? Він підписує колегіальні рішення Кабміну. Не більше, не менше», – пояснює експерт ситуацію, що склалася. Так, за його передбаченнями, прем’єр-міністр Денис Шмигаль ще до початку літа покине Кабінет міністрів сухим із води, тобто зовсім безкарно. Вігірінський також зазначає, що Міністерство фінансів доводиться Шмигалю буквально вотчиною: призначення емісій та процентних ставок робить він.

Вігірінський вважає, що за наявності в Україні незалежних регуляторів і колегіальних органів претензії до Кабміну неможливі. Єдиний варіант – це ведення документації, що відразу супроводжує справу.

Тим не менш, Вігірінський негативно відгукується про Шмигаля на посаді прем’єра, мовляв, у нього не було програми. «Прекрасна людина, прем’єр-міністр, якого ніхто не згадає», – підсумовує він.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.