Загроза повномасштабного вторгнення Путіна висить над Україною уже давно, однак не варто забувати, що реалізація такого сценарію є більш ніж реальною.

Про це пишуть ЗМІ з посиланням на коментар начальника  Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенанта запасу Ігоря Романенка.

Військовий експерт заявив, що Росія за місяць може розгорнути необхідні сили для початку широкомасштабної агресії проти України. 

"Путін не починає широкомасштабну війну проти України, оскільки втрати, які можуть бути, для них неприйнятні. РФ шукає більш прийнятні варіанти вирішення своїх підходів", – заявив він.

Романенко підкреслює, що Україна повинна бути весь час готовою до широкомасштабної агресії з боку Росії.

Генерал упевнений, що Путін робить усе, щоб тримати Україну в постійній напрузі.

У той же час це не означає, що він організує повномасштабне вторгнення зараз – на президентські або парламентські вибори – режим РФ вважає, що він може більш ефективно використовувати ситуацію на виборах.

"Якщо Путіну не вдасться досягти своїх цілей на українських виборах – у нього є підготовлені військові структури, і залишається військовий варіант", – каже генерал.

Військовий підкреслює, що РФ провела злагодження своїх підрозділів, військові навчання і в окупованому Криму, і в Придністров'ї. Крім того, за його словами, в Білорусь також заведений російський контингент і озброєння.

"В даний час я не прогнозую початок широкомасштабних дій, але для того, щоб їх почати прямо зараз – це можна зробити до місяця підготовки, а то й менше", – заявив генерал та додав, що для цього треба доформувати підрозділи і наростити угруповання від 250 тисяч військ.

Крім того, Романенко зазначив, що Путін також за кілька тижнів може завести необхідну кількість військ в Білорусь і забезпечити звідти прохід своїх військ на територію України.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окрім того, за словами Романенко, дивізіон «Іскандерів», про які ми повідомляли раніше,  Росія підвела на таку відстань, що перекриває дальністю ураження українську столицю.

Втім, генерал запевнив, що Україна приступила до проведення випробувань крилатих ракет і комплексів. Крім того, є проект, мета якого полягає в тому, щоб дальність ураження могла покривати найбільші міста РФ – Москву і Санкт-Петербург.

Романенко назвав це запобіжним заходом.