Після замаху на першого помічника президента Сергія Шефіра правоохоронці ретельно вивчили 430 гектарів місцевості – район, в якому було вчинено цей злочин – на предмет виявлення можливих речових доказів. Окремі ділянки були оглянуті повторно, під час яких було виявлено додаткові речдоки.

Про це перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

Єнін пояснив, що на сьогодні призначено близько 30 експертиз.

“Ми продовжуємо аналізувати величезний обсяг даних, здобутих з відповідних камер”, – добавив він.

За словами Євгенія, виконував замах на Шефіра професіонал.

“Більше того, якщо порівняти цей замах на вбивство з тим злочином, який було вчинено в Черкасах, ми бачимо величезну різницю у швидкості встановлення об’єктивної істини в провадженні”, – пояснює перший заступник глави МВС.

Зі слів Єніна, наразі у розслідування правоохоронці працюють на “відмінно”, і вже найближчим часом суспільству буде повідомлено про просування в розслідуванні цього резонансного кримінального провадження.

Нагадаємо, 22 вересня біля села Лісники Київської області невідомі обстріляли автомобіль Шефіра, поранивши його водія. Помічник президента в результаті нападу не постраждав. Факт обстрілу машини Шефіра підтвердила поліція.

Радник глави МВС Антон Геращенко додав, що постріли були здійснені з лісу з автоматичної зброї по ходу руху автомобіля. До розслідування подключилась прокуратура і СБУ.

Згодом в ОП заявили, що напад на Шефіра із застосуванням автоматичної зброї не можна кваліфікувати інакше, ніж спробу демонстративного вбивства ключового члена команди, – повідомляє РБК.

Як повідомила генпрокурор Ірина Венедиктова, за фактом обстрілу машини Шефіра відкрито справу з попередньою кваліфікацією замах на вбивство двох і більше осіб (ст. 115 КК).

В ході брифінгу голова Київської обласної прокуратури Олексій Хоменко уточнив, що по автомобілю випустили 18 куль з автомата.

Пізніше Президент України записав відеозвернення, в якому прокоментував напад на Шефіра. Зеленський заявив, що не знає, хто стоїть за замахом. Глава держави додав, що відразу після виступу на Генасамблеї ООН відправиться до Києва.

“Передавати мені привіт пострілами з лісу в автомобіль мого друга це слабкість, а відповідь буде сильною”, – заявив Зеленський.