В організмі померлого нардепа Антона Полякова справді виявили алкоголь і метадон. Експертиза вивчить, як і коли речовина туди потрапила.

Відповідну заяву про метадон у крові Полякова в ефірі одного із телеканалів зробив речник Міністерства внутрішніх справ МВС Артем Шевченко.

З нових даних єдине, що можна сказати: судово-медичні експерти повідомили слідству, що в організмі загиблого, крім невеликої дози алкоголю, є метадон,– зазначив Шевченко.

За його словами, наразі невідомо, який саме метадон, коли він потрапив в організм і як це могло вплинути на смерть нардепа. Аби з’ясувати це, призначили “глибокі” дослідження.

Розглядають 2 версії смерті депутата

Речник МВС додав, що слідство розглядає дві версії смерті Полякова.

“Версії дві – або був злочинний характер смерті, або ні. Або він сам вжив препарат, який, можливо, спричинив смерть, або його отруїли”, – пояснив він.

Як відомом, Антон Поляков помер вночі 8 жовтня – його знайшли патрульні непритомним в таксі. Стало відомо, що церемонія прощання з народним депутатом пройде 11 жовтня у Чернігові.

Парламентаря Антона Полякова проводитимуть в останню путь у його рідному місті, в якому він народився та здобув освіту.

Представники нардепа повідомили у мережі, що прощання з Антоном Поляковим відбудеться у понеділок, 11 жовтня. Церемонія розпочнеться о 10:00 у Чернігівському обласному філармонійному центрі, що на проспекті Миру, 15.

У свою чергу, чим небезпечний метадон, який виявили в крові у померлого депутата Антона Полякова, розповів в ефірі програми “Хард з Влащенко” ексголова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

“Метадон — це синтетичний наркотик, який замінює наркотики опійної групи. Він застосовується в невеликих дозах, і він сильно б’є по серцю. У всіх країнах над ним дуже великий контроль. Він може призводити до інсультів, інфарктів, зупинки серця та інших хвороб серцево-судинної системи. З горілкою — це все, це смерть”, — сказав він.

Москаль переконаний, що сам Поляков не став би вживати метадон.

“Я подивився два останніх відео, де Поляков виступав. За його жестикуляцією, і я збільшував, щоб подивитися на зіниці, — він не вживав наркотики. Я це говорю як людина, яка почала боротися з наркоманією, коли ще навіть не було відповідних законів. Немає у нього ознак того, що він вживав наркотики. Метадон легко підкинути в горілку, він швидко розчиняється. Є дуже багато питань, і головне — чи не всипав йому хтось під час вживання алкоголю таблетку — а там і чверті таблетки було б достатньо, щоб викликати гострий сердечний стан”, — сказав він.

З іншого боку варто зазначити, що заяви депутатів з приводу смерті нардепа Антона Полякова заважають слідству, розповів криміналіст Григорій Усатий.

“Те, що ми бачимо у відкритому доступі в ЗМІ, — різноманітність версій, мотивів і так далі. Такі позиції мають висловлювати не народні депутати, коли вони озвучують версії раніше, ніж органи досудового розслідування, вони заважають слідству.

З того, що ми бачимо, слідство визначили, що це умисне вбивство з позначкою “природна смерть”. Це дуже зручна версія, але за таких умов без відповіді залишаються питання: якщо це природна смерть, то багато неузгодженостей навіть під час проведення досудового розслідування”, — сказав він.

Експерт пояснив, які можуть виникнути питання до слідства.

“Зокрема – як так може бути, якщо молодий чоловік 33 роки, який ніколи не скаржився на здоров’я, соціально активний, не зловживав алкоголем і наркотиками, опинився в такій ситуації? Очевидно, що якщо питання ставляться так, то органам досудового розслідування потрібно було додатково кваліфікувати ці дії за ч. 3 ст. 314 Кримінального кодексу — незаконне введення будь-яким способом наркотичних речовин, психотропних речовин або їх аналогів в організм іншої особи проти її волі. І питання до судмедекспертів, як закрита інформація під охороною таємниці досудового розслідування набуває розголосу окремими особами? Слідчі мають допитати цих осіб, нехай розкажуть, як їм це стало відомо, це нас наблизить до розслідування”, — сказав він.