Атака на Донбасі продовжуються, тривають запеклі бої.

Так, на таврійському напрямку протягом доби 22 лютого зафіксували 43 бойові зіткнення в напрямку Вугледар – Мар’їнка – Авдіївка Донецької області.

Про це розповів начальник об’єднаного пресцентру сил оборони таврійського напрямку полковник Збройних сил України Олексій Дмитрашківський в етері національного телемарафону

“Із самого ранку вчорашнього ворог почав активніше працювати. Ворог застосовував дещо інші методи наступальних дій”, – уточнив речник.

За словами Дмитрашківського, окрім численних спроб штурму по 10–15 осіб, росіяни наступали ще й у складі підрозділів (роти) за підтримки техніки. Протягом доби ситуація на таврійському напрямку динамічно змінювалася, але сили оборони відбили всі спроби штурму російських окупаційних військ, наголосив він.

До всього, спікер зазначив, що протягом дня в районі Авдіївки не лише вдалося відбити всі ворожі атаки – на деяких напрямках ЗСУ просунулися вперед.

Він розповів, що російські окупаційні війська упродовж дня 22 лютого втратили на таврійському напрямку 17 танків, 17 БМП і чотири МТЛБ. Втрати противника в живій силі сягнули приблизно 300 військовослужбовців.

Дмитрашківський повідомив також, що на запорізькому напрямку штурмових дій не було, але загарбники постійно застосовують там ствольну артилерію та РСЗВ для обстрілів населених пунктів. Лише протягом минулого дня зафіксували 70 таких обстрілів, ще 16 – упродовж ночі, додав речник сил оборони.

До всього додамо: відомий “кіборг” висловив свою думку щодо того, коли війська РФ можуть спробувати свій повномасштабний наступ на Донбас, щоб захопити його повністю.

Так, Роман Костенко вважає, що таке може статися лише тоді, коли встановиться суха весняна погода та військова техніка зможе вільно пересуватись польовими дорогами.

“У жодному разі, навіть враховуючи, що техніка застаріла, ми не можемо недооцінювати ворога. Навпаки, ми повинні брати до уваги, що вона у них є, велика кількість. Навіть якщо вона в поганому стані, але вона здатна стріляти і створювати більшу щільність вогню”, – сказав полковник СБУ.

Окрім того, народний депутат України додав: “Ми пам’ятаємо, що і до 24 лютого, річниці війни, вони хотіли захопити Донецьку та Луганську область, як я розумію, перед виступом Путіна перед Федеральними зборами, щоб було що розповісти. Потім їхні запити подрібніли і вони говорили, давайте нам хоч Бахмут, скажемо хоч про якусь перемогу.

Потім Роман Костенко озвучив свій прогноз щодо термінів наступу окупантів на Донбас:

“Щодо гарячої фази, то логічно, що зараз робити це складно, бо скоро весна і, особливо, березень. Я б відкоригував, якщо це буде середина весни, я думаю , що Кирило Буданов виходив з того, коли настане погода, яка дасть можливість розгорнути війська на оперативному просторі, коли танки зможуть йти не тільки шосейними дорогами, але й полями.Я думаю, що це приблизно середина весни. Якщо така погода встановиться раніше, то вони раніше розпочнуть широкомасштабну операцію із захоплення Донецької та Луганської областей””.

Нагадаємо, аналітики з ISW дуже сумніваються в тому, що у Кремля вистачить сил і ресурсів для масштабного наступу на Україну.

“Вже місяць у Мережі ходять чутки про те, що РФ готує новий масштабний наступ на позиції ЗСУ по всіх напрямках. Проте реальність не збігається із мріями Путіна. Для нового наступу ворожа армія не має ресурсу”.