Росіяни на правому березі Херсона перегруповуються і можуть готувати пастки для ЗСУ, через які українські війська ризикують втратити багато людей.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, коментуючи причину зняття російських прапорів із Херсонської ОДА та з частини блокпостів.

«Росіяни у Херсоні перегруповуються. Вони мають один відсоток, щоб кинути це угруповання у бік Вознесенська та «Придністровської республіки», і дев’яносто дев’ять – щоб піти. Тому, все-таки, зараз вони згортатимуться і переправлятимуться на лівий берег. Але під час відходу окупанти можуть залишити дуже багато «сюрпризів» у вигляді підриву, замінованих територій та груп замаскованих військових – багато хто з них може бути переодягнутий у «громадянку», – вважає Світан.

І додає, що решта бійців, найімовірніше, буде саме з «чмобиків».

За словами Романа Світана, для Росії правий берег представляв військовий інтерес лише в одному виді – як плацдарм для подальшого просування на Одесу та так звану ПМР.

“Якщо це завдання вони виконати не можуть з різних причин або зняли його, то правий берег для росіян – це просто “котел” у чистому вигляді. Особливо після того, як ЗСУ почали діставати далекобійною артилерією до мостів. Тому, з військової точки зору, для них правильний хід – або виконати кидок у бік “ПМР” (але успіху тут – 1%, тому як при русі вони будуть розбиті нашою авіацією), або піти на лівий берег. Третій варіант – загинути на правому березі. Але я не думаю, що російське військове керівництво аж настільки не дорожить своїми військами. Тим більше, тими, хто був на правому березі – бойовими частинами, які воюють вже як мінімум півроку. Навряд чи їх віддадуть на знищення, тому їх тепер міняють місцями – з правого берега на лівий переміщують боєздатні частини, а замість них туди заводять “чмобиків”. Їх не шкода, це – “м’ясо”. Але і їх небагато, усього кілька тисяч – це не 20-25 тисяч основних військ. Тому я не думаю, що найближчим часом виникнуть якісь проблеми – росіяни будуть йти” – підкреслив Світан.

Світ також розповів, що вуличні бої, про які всі говорять, можливі, але це будуть робити “смертники”. Тобто ті військовослужбовці, які залишаться в Херсоні, і будуть знищені. Вони прекрасно це розуміють – їм можуть дати наказ залишитися. Припустимо, кілька тисяч людей одягнути у “цивільну” форму, видати автомати, кілька “цинків” патронів, і вони можуть вплутатися у вуличні бої, але вони там загинуть. Тобто для РФ це означатиме віддати їх на заклання. Зачистку міста це затримає на пару тижнів, але не більше того – росіяни нічого цим не виграють.

Він додав, що ЗСУ дуже акуратно зараз, за допомогою артилерії, авіації і далекобійних РСЗВ працюють на знищення російських військ. Триває постійне просування, кілометр за кілометром, українських військ до Каховського водосховища, а росіяни можуть керовано піти на лівий берег Дніпра, залишивши ар’єргардні бригади (так звані оборонні), що їх [бригади] практично знищить. Тому наше командування приймає зважені рішення щодо звільнення правого берега.

Водночас експерт зазначив, що підрив Каховської ГЕС буде потрібен росіянам тільки в тому випадку, якщо українські війська в районі Херсона або північніше будуть форсувати Дніпро. Тобто для того, щоб змити наш плацдарм, який ми можемо зайняти в районі Херсона та Олешок. В іншому випадку це для них втрачає сенс, бо вони затоплять і себе на лівому березі. Але якщо наші війська в районі Херсона форсують Дніпро і на плечах росіян рушать далі в Крим, то тоді вони підірвуть Каховську ГЕС.