Президент України Володимир Зеленський змінив своє ставлення до війни на Донбасі після того, як переконався, що доля конфлікту знаходиться в руках однієї людини – президента Росії Володимира Путіна.

Про це розповів в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” військовий експерт Олександр Мусієнко.

“У президента відбулася переоцінка цінностей, еволюція поглядів… Виступаючи в парламенті під час інавгураційної промови, президент Зеленський говорив “не ми розпочали цю війну, але нам її завершувати”. Зараз він говорить, що “на 90% це не від нас залежить, це таки Путін”, – зазначив експерт.

За його словами, Зеленський за два роки в президентському кріслі побачив, як ігноруються пропозиції України, як “не виконуються домовленості з того боку про перемир’я і багато чого іншого”.

“Зеленський змінив бачення: так не від нас же це все залежить. І оця еволюція йшла поступово. Згадайте цю домовленість про перемир’я 2020 року. Тоді десь до Нового року були реляції: дивіться, нам вдалося, перемир’я працює. Але після Нового року пішло: я не знаю, скільки це перемир’я протримається, я не знаю, бо не від нас залежить. Тобто пішла зміна поглядів, і мені здається, що пішла зміна підходу до врегулювання цього конфлікту”, – пояснив Мусієнко.

Раніше президент Володимир Зеленський в інтерв’ю телеканалу “Дом” закликав жителів ОРДЛО, які вважають себе росіянами, “шукати собі місце в Росії”.

“Я вважаю, що якщо ти сьогодні живеш на тимчасово окупованій території Донбасу й ти вважаєш, що “наше діло праве”, “нам – до Росії”, “ми – росіяни” – велика помилка залишатися жити на Донбасі. Він ніколи не буде російською територією. Просто ніколи”, – заявив він.