Бахмут Донецької області — дуже зручне місто для оборони з географічного погляду. Воно оточене пагорбами, з яких обстріл позицій ворога ведеться найефективніше. Місто зможе тримати оборону тривалий час, і навіть якщо російські війська прорвуть оборону, вони опиняться у вкрай невигідному становищі.

Про це в ефірі одного з телеканалів сказав військовий експерт і волонтер Павло Нарожний.

За словами Нарожного, на поточний момент є дві дороги, що ведуть до міста, і які під повним контролем ЗСУ. А тому загрози відрізання Бахмута від лінії постачання поки що немає.

“Я думаю, що Бахмут ще може дуже довго триматися. Бахмут вкрай зручний з географічного погляду для оборони. Там є річка, мости підірвані. Навколо міста розташовані пагорби. З цих пагорбів ми можемо дуже добре, зручно оборонятися. Але якщо ми відступимо, там уже підготовлені інші лінії оборони”, — каже Нарожний.

Він акцентує, що якщо українські війська відступлять, то максимум на 2-5 км. І це не матиме ключового значення для противника.

“Існує така думка, мовляв, якщо ми відступимо, там одразу ж мало не хайвей буде на Краматорськ і Слов’янськ. Це не так. Там є підготовлена лінія оборони, і цей відступ буде не на 50, не на 100 кілометрів, а на два-п’ять кілометрів”, — вважає експерт.

Нарожний нагадав, що Бахмут практично знищений. Там немає жодної будівлі, яка б не постраждала.

“Там вкрай мало людей залишилося, які живуть у місті. Їх, я більш ніж упевнений, уже будуть примусово евакуювати в разі заходу армії РФ. Але тоді ворог буде перебувати в мишоловці. Це буде мішень. Тобто, ми точно знаємо, де вони знаходяться, точно знаємо, де є якісь укріплення, де можна сховатися. Їх буде знищувати артилерія. І точно так само, як це сталося в Соледарі, ми вийшли, але це ніяк практично на фронт не вплинуло”, — сказав військовий експерт.

Експерт з питань безпеки Іван Варченко заявив, що українські та російські військові під Бахмутом Донецької області ведуть артилерійські дуелі. Крім того, там ведуться стрілецькі бої на дуже коротких дистанціях.

“Ні ми, ні ворог не маємо можливості активно десь користуватися броньованою технікою. Зараз відбуваються артилерійські дуелі, з одного боку, а з іншого боку – піхота працює проти піхоти. Практично кожного дня відбуваються близько 50 бойових зіткнень, стрілецькі та піхотні бої. Це найважчий і найбільш невдячний вид роботи”, – пояснив він.

За словами експерта, під час таких боїв співвідношення втрат менше, ніж на відстані.

“Ми, звичайно, теж у рази більше піхоти зараз кладемо, але й самі, звичайно, платимо кров’ю за кожен метр української землі”, – резюмував Варченко.

Українські військові вже декілька місяців героїчно обороняють Бахмут Донецької області від атак ворога. За чей час російські окупанти майже повністю знищили інфраструктуру міста.

11 лютого 2023 року під Бахмутом українські прикордонники “приземлили” російський бойовий літак. Ймовірно, це був штурмовик Су-25.

Крім того, у ДПСУ показали, як чергова спроба штурмувати українські позиції закінчилася провалом для путінських військових. Прикордонники опублікували кадри бою, внаслідок якого загарбники зазнали втрат.

Водночас речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що за добу 10 лютого поблизу Бахмута було зафіксовано 54 боєзіткнення. Така кількість є рекордною за один день.