Британське озброєння та військова техніка можуть вироблятися в Україні, що ще більше наблизить її до НАТО.

Про це ідеться в публікації у The Telegraph.

Посадовці британської оборонної промисловості обговорюють ці плани зі своїми українськими колегами та відвідали Київ з метою створення спільних підприємств, які вироблятимуть озброєння і військову техніку за ліцензією.

Зазначається, що інші європейські оборонні компанії також ведуть переговори з Україною, але британці прагнуть випередити французьких і німецьких конкурентів. За словами керівника однієї з британських компаній, Лондон хоче бути “на першому місці в черзі”.

Цей крок дасть Україні змогу зберегти десятки тисяч робочих місць, а також перейти на виробництво озброєнь за стандартами НАТО.

Як повідомлялося, у середу під час своєї другої закордонної поїздки від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Президент Володимир Зеленський відвідав Велику Британію.

У рамках візиту британська сторона, зокрема, оголосила про майбутнє навчання українських пілотів на сучасних винищувачах НАТО.

Прем’єр-міністр Ріші Сунак у приватному порядку звернувся до урядовців з проханням розробити план поглиблення відносин Великої Британії з Європейським Союзом, що зумовлено, зокрема, російською війною проти України.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела в британському уряді.

Ідеться, зокрема, про тіснішу співпрацю у сфері оборони, міграції, торгівлі, енергетики та міжнародних стандартів.

Британські посадовці сподіваються, що найближчими днями зможуть оголосити про вирішення багаторічної суперечки з ЄС щодо торговельних домовленостей для Північної Ірландії після Brexit. Водночас команда Сунака прагне використати це як можливість для загального поліпшення зв’язків з Євросоюзом.

Сунак чітко дав зрозуміти європейським лідерам, що рішуче налаштований розв’язати питання торгівлі з Північною Ірландією, яке погіршило відносини після виходу Британії з ЄС.

Команда Сунака вважає, що співпраця з Францією вкрай важлива для зупинення нелегальних мігрантів, які перетинають Ла-Манш на човнах.

Британія також працює над детальними планами зміцнення оборонних зв’язків з Європою після вторгнення росії в Україну.

Видання відзначає, що Сунак і президент Франції Еммануель Макрон виступили єдиним фронтом, приймаючи президента України Володимира Зеленського, який прилетів з Великої Британії до Франції на британському урядовому літаку.

Найближчими тижнями має бути оприлюднено оновлений Комплексний огляд британської оборони, безпеки, а також зовнішньої політики щодо України.

Пропонується поліпшити офіційні відносини та діалог у оборонній сфері, а також укласти угоду, яка спростить участь британських військових у операціях Євросоюзу.

Реакція Лондона на війну в Україні дала йому чудову можливість зайняти більш лідерські позиції у структурах командування й управління НАТО. ЄС, зі свого боку, теж, імовірно, вітатиме тіснішу співпрацю у сфері безпеки, оскільки Велика Британія і Франція мають найпотужніші збройні сили в Європі.

Уряд хоче тісніше співпрацювати з ЄС щодо спільного оборонного експорту, щоб утримати неєвропейські країни від укладання контрактів з росією та Китаєм. Це може виявитися складнішим завданням для переговорів.

Попри гострі кулуарні розбіжності з Німеччиною, війна в Україні зблизила європейські країни і Велику Британію в питаннях зовнішньої і оборонної політики – більше, ніж будь-коли за останні десятиліття.

Британія потребує захисту своїх компаній від протекціоністської політики США та ЄС. Відповідні переговори ведуть міністр підприємництва й торгівлі Кемі Баденок і сам Сунак.