Українські військові контролюють 45% території Донецької області. При цьому росіяни планували її захопити кілька місяців тому. Такий результат гарантують армія, розвинена потужна лінія оборони і зброя, яку надали партнери. Про це розповів глава Донецької ОВА Павло Кириленко.

Протягом кількох місяців найбільш напруженими напрямками залишаються Лиманський та Бахмутський. Щодо першого – це наступ на Слов’янськ, а потім – на Краматорськ. Проте росіяни вже зрозуміли, що не зможуть наступати через створені укріплення. Другий напрямок – окупанти намагаються максимально наблизитись до Бахмута – “підтискають” з боку Зайцевого. За словами Кириленка, там дуже гаряче. Бахмут теж перебуває під постійними вогневими ударами росіян.

Інший важливий напрямок – це Авдіївський. Тут мовиться не лише про Авдіївку, а й про Піски. Кілька місяців там йдуть активні бої. Попри намагання, росіяни не можуть взяти Авдіївську промзону. Глава ОВА припустив, що ворог може вдатися до маневру й спробувати обійти місто, але українське військове командування розуміє ці наміри.

У Донецькій області триває обов’язкова евакуація населення. Людям під супроводом від власного дому до майбутнього місця перебування допомагають виїжджати. Про це розповіла речниця Донецької обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко. Вона додала, що тільки у межах обов’язкової евакуації виїхало близько 6 тисяч людей. Крім того, люди самостійно виїжджають до інших областей України. Тому, на думку Ігнатченко, можна говорити, що евакуація триває.

Звичайно є куди пришвидшуватися, оскільки розуміємо, що ще 340 – 350 тисяч населення перебуває на території області, а це таки багато,– зауважила речниця Донецької ОВА. За її словами, варто розуміти, що воєнна ситуація має тенденцію до загострення. Ігнатченко назвала 2 визначальні фактори, які мають спонукати людей до більш активних дій – загострення воєнної ситуації та майбутній опалювальний сезон. Ігнатченко додала, що влада на обласному та державному рівнях готова всіляко сприяти евакуації та надавати усі можливості для громадян.