Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала офіційний запит в Інтерпол. У ньому просить оголосити колишнього голову “Приватбанку” Олександра Дубілета в міжнародний розшук.

Про звернення САП до Інтерполу виданню розповів виконувач обов’язків керівника відомства Максим Грищук.

За його словами, Спеціалізована антикорупційна комісія надіслала Інтерполу запит, в якому просить оголосити ексголова “Приватбанку” Олександра Дубілета в міжнародний розшук.

Водночас дату звернення Грищук не назвав, пославшись на таємницю слідства.

Нагадаємо, 22 лютого 2021 року Національні антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру в розтраті 136,89 млн грн трьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку.

Цей епізод справи стосується страхової компанії Ингосстрах. Серед підозрюваних — ексглава правління Олександр Дубілет, колишній перший заступник голови Володимир Яценко та Олена Бичихіна, екскерівниця одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно займала посаду першого заступника голови правління в пов’язаній страховій компанії Ингосстрах.

15 березня в справі ПриватБанку було оголошено ще три підозри по іншому епізоду, який стосується розтрати 8,2 млрд грн. Серед підозрюваних — Олександр Дубілет, ексзаступник голови правління, керівник казначейства Людмила Шмальченко, а також колишня начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надія Конопкіна.

В кінці березня Дубілета оголосили в розшук, після чого він повідомив, що перебуває в Ізраїлі, не ховається від слідства, але не може приїхати в Україну. Водночас в червні Вищий антикорупційний суд України заочно заарештував ексглаву правління ПриватБанку.