Чинний президент Петро Порошенко у понеділок, 6 травня, призначив нового командувача Операцією об'єднаних сил. Відтак генерал-лейтенант Сергій Наєв більше не очолюватиме ООС на Донбасі, замість нього командуватиме українськими військовими Сході Олександр Сирський.

У команді обраного президента Володимира Зеленського прокоментували нове призначення Порошенка.

Радник Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин заявив, що новий командувач Об'єднаних сил Олександр Сирський є гідною людиною і професійним генералом. Однак, не зрозуміло, чому це призначення треба було здійснювати саме зараз, після виборів президента, додав Апаршин.

"Це абсолютно нормальне призначення. Я знаю генерала Сирського, це гідний, професійний генерал і людина. У нього є відповідна освіта і досвід. Колись, в 2006 році ми почали формувати Об'єднане оперативне командування, і особисто пропонував його на посаду начальника штабу Об'єднаного оперативного командування, нового органу управління в Збройних силах", – розповів радник Зеленського.

При цьому Апаршин зазначив, що є питання, чому зміна командувача ООС була проведена після завершення президентських виборів і поразки чинного президента Петра Порошенка.

"Чому саме сьогодні, вже після того, як програв вибори – тут є питання. Начебто вибори завершилися. Можна ж це було зробити раніше", – вказав він.

Радник Зеленського також висловив свою думку щодо тепер уже екс-командувача ООС Сергія Наєва, зазначивши, що таких бойових генералів з величезним досвідом потрібно сьогодні берегти.

Відповідаючи на питання про те, чи може Сергій Наєв в майбутньому зайняти якусь іншу відповідальну посаду,  радник Зеленського сказав:

"Чому ні? Наєв – бойовий український генерал, що пройшов війну, має величезний досвід. До цих генералів немає претензій, це бойові генерали. Ми повинні сьогодні зберегти цих бойових генералів, у яких є величезний досвід, знання, і вже навчилися воювати".