Президент Володимир Зеленський від нового уряду чекає швидких результатів. Призначений 4 березня Кабінет міністрів на чолі з прем’єром Денисом Шмигалем має приблизно півроку, щоб довести свою спроможність. Таку думку висловив в коментарі сайту “Сьогодні” політолог Володимир Фесенко.

“Найголовніше, що треба розуміти: склад Кабміну – це відображення нової установки Зеленського. Влітку минулого року, коли формувався депутатський корпус, потім склад нового уряду, установка Зеленського була така ж, як і на виборах: потрібні нові обличчя, максимальне персональне оновлення, повинні прийти нові люди. Але Зеленський дуже чуйно реагує на настрої електорату. Змінюється настрій виборців – змінюється настрій самого президента. І коли виникло розчарування, невдоволення роботою уряду у народу, виникло і наростало воно і у Зеленського”, – сказав він.

Експерт зазначає, що президент ще з кінця минулого року зміцнився в думці, що потрібно посилювати роботу виконавчої влади, оскільки попередній уряд не справлявся навіть після того, як він дав Гончаруку другий шанс.

“Новий уряд – сплав молодості та досвіду. Новий прем’єр – Денис Шмигаль – старше Гончарука, але ще досить молодий. І він досвідченіший, ніж Гончарук. Звичайно, досвід роботи Шмигаля на такому високому рівні малий – він пропрацював лише місяць віцепрем’єром. У будь-якому випадку досвід у Шмигаля є. На середньому управлінському рівні, але є. Він розуміє, як державна машина працює на практиці, на відміну від Гончарука, який був “відірваний від землі”. Шмигаль не тільки більш досвідчений, але і більш прагматичний. Думаю, він також буде більш обережним і консервативним прем’єром. Але роль прем’єра залишається незмінною: це повинен бути надійний виконавець. Саме виконавець, а не самостійна фігура”, – каже Володимир Фесенко.

Політолог вважає, що у нового Кабміну є приблизно півроку для того, щоб показати результати, які Володимир Зеленський чекає “вже зараз”.

“Тепер про перспективи оновленого уряду. Як ми вже переконалися щодо уряду Гончарука, затверджена програма Кабміну – не індульгенція. Зеленський досить нетерплячий, він вимагає результатів “на зараз”. І, якщо результатів немає, він довго не чекатиме. Проте, думаю, уряд має запас часу. Мінімум півроку. Можливо – до кінця року. Два фактори, які будуть впливати на його перспективу. Перший – оцінка ефективності роботи уряду президентом. Як у випадку з Гончаруком. Зеленський дає приблизно півроку, потім починає оцінювати. Другий фактор – насувається економічна криза. Якщо вона нас накриє дуже сильно, то тоді цей уряд буде приречений. Його доведеться скинути чисто тактично і сформувати антикризовий уряд. Тому від того, наскільки сильною буде глобальна економічна криза, наскільки сильно вона нас накриє, залежатиме і доля цього уряду”, – підсумував політолог.