Російський диктатор Владімір Путін знає про те, що війна йде не на його користь.

Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки при Білому домі Джон Кірбі під час брифінгу

Таким чином він прокоментував хід бойових дій в Україні, зокрема, оборону Бахмута Донецької області.

Координатор зі стратегічних комунікацій Радбезу США вказав на те, що за останній час Україна зуміла повернути під контроль понад 50% території, які РФ окупувала з початку повномасштабної війни.

“А активні бої зараз тільки навколо Бахмута. І ось сьогодні 20 березня (брифінг проходив напередодні, — ред.), а Бахмут досі не в руках росіян. Тепер вони борються за це, але українці не здаються”, — сказав він.

Кірбі також додав, що США працюють над наданням боєприпасів Україні, щоб вона була підготовлена до війни на наступні тижні і місяці.

Окрім того, додамо: США не залишать без відповіді знищення Росією свого безпілотника. Тому чи в нинішньому, чи в наступному пакеті військової допомоги від США обов’язково буде прихована позиція, яка завдасть дискомфорту російським окупаційним військам. Такою думкою поділився військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко в ефірі FREEДОМ.

Так гість ефіру прокоментував слова координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі про те, що в черговому пакеті поставок США будуть зброя та боєприпаси, які “життєво важливі для успіху України найближчими тижнями та місяцями”. Коваленко припускає, що це може бути своєрідним анонсом певної активізації Збройних сил України, а також того, що у нових пакетах допомоги буде якась “цікава номенклатура”.

“Про яку ніхто не скаже. У відкритих джерелах ніхто відкрито не підтвердить, що передаватиметься”, — припускає оглядач групи “Інформаційний опір”.

Виходячи з динаміки надання Україні американської військової допомоги — в середньому 2 пакети на місяць — Коваленко чекає до 4 пакетів у перспективі 2 місяців. При цьому оглядач зазначив, що оголошений напередодні пакет на 350 млн дол. не містить чогось несподіваного, принаймні у тій частині, яка опублікована.

“Зараз ми отримуємо пакет допомоги, який оголошено. У відкритих джерелах ми читаємо: боєприпаси 155-го калібру, боєприпаси для HIMARS… З’явилися річкові катери — це цікава позиція, але в принципі це необхідно, це не є якимось критичним моментом, який міг би спричинити у росіян паніку. Тому обов’язково є якийсь прихований пункт, якась прихована позиція або в цьому пакеті, або в тому, який буде виділено за 2 тижні. Так чи інакше, США знищення свого безпілотника російськими окупантами не залишать без уваги. І, безумовно, ми отримаємо саме те, від чого росіянам у зоні бойових дій, на полі бою буде дуже некомфортно”, — вважає Олександр Коваленко.

Завершення війни можливо в цьому році якщо українська армія завдасть кілька важливих ударів, які призведуть до зламу російської військової машини на українській території, впевнений заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.

В інтерв’ю Главреду він заявив:

“Росіяни сподіваються, що надовго затримаються в Криму, але насправді півострів не настільки зручний для оборони. Є умови-руйнування Кримського мосту, Захід ЗСУ в Крим, після чого там складеться важка ситуація для російських військ, які опиняться в блокаді і не зможуть довго протистояти українській армії. Те саме стосується півдня та інших територій. Донбас може бути складним, але якщо станеться катастрофа для РФ в Криму, то кому вже буде потрібен Донбас?! Путін буде змушений тікати, і все це буде сипатися. Поки це – мрії, які треба реалізувати. Все буде залежати від ЗСУ і українського народу, тут ніяких ілюзій не повинно бути, тому що за нас це ніхто не зробить”, – підсумував експерт.