На тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей наростає «вибухонебезпечна ситуація». Цивільні вже виходять на мітинги, а добровольці, які вступили в армію окупантів, намагаються вирватися з пастки.

Про це пишуть ЗМІ.

І якщо на самому початку окупації місцеві жителі боялися сказати хоч слово, то тепер, за їхнім же зізнанням, уже «дійшли до ручки» і навіть наважилися мітингувати. Мова зараз про проросійськи налаштоване населення.

Рекордсменом за протестами став Маріуполь. У цьому місті в грудні вже відбулася серія мітингів ошуканих жителів, які виявили, що обіцяні умови надання їм квартир замість зруйнованих, м’яко кажучи, не дотримуються. З’ясувалося, що окупаційна влада «забила» на всі свої обіцянки. Проросійські маріупольці, які піддалися на солодкі обіцянки окупантів, залишилися ні з чим.

Ще одна «зрада» підстерегла мешканців окупованої частини Донбасу, які гналися за російським громадянством, от тільки самі воювати не збиралися.

Не менш обурені місцеві жителі «листами щастя», якими називають повістки. Причому зараз їх розсилають масово в різних населених пунктах на окупованій території.

Найболючіші теми для колаборантів і зрадників України на окупованій території так чи інакше стосуються війни. Зокрема, ті, хто воює проти України ще з 2022 року, безуспішно чекають демобілізації, яка їм не світить. Не відпускають з «армії» і тих, кому виповнилося 50 років, попри обіцянки російської влади.

Ще «краще» тим жителями Донбасу, які, воюючи проти України, залишилися інвалідами. Частина з них місяцями лежать в обшарпаних готелях — не отримавши ні обіцяних протезів, ні компенсації в три мільйони рублів (за курсом НБУ це трохи більше 1,2 млн гривень).

До того ж, «ветерани бойових дій у ЛНР» постять відео зі слізними розповідями про те, що їх ніхто не поважає, а пенсія за «заслуги» «всього-на-всього 7 тисяч рублів» — це приблизно 2 100 гривень, на які, звісно ж, «неможливо прожити».

Зараз обурені  люди викрикують, що «Росія нас кинула!». Дивно, що прозрівати вони почали тільки зараз.

Варто додати, що окупаційна влада Мелітополя використовує нестандартні заходи, щоб зупинити спротив жителів міста. Спеціальні агенти РФ підслуховують, підглядають та зчитують обличчя мелітопольців з метою майбутнього тиску на них.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

За словами Федорова, росіяни вдаються до різноманітних заходів, щоб зупинити спротив жителів Мелітополя. Ворог почав ще сильніше тиснути на містян.

«Майже два роки окупації Мелітополя, а спротив людей ворогу досі не по зубах. Тож окупанти контролюють кожен крок, слово і навіть погляд», — зазначив Федоров.

Міський голова вказав, що агенти РФ підслуховують людей у людних місцях, зокрема на зупинках громадського транспорту та в магазинах. Потім вони переслідують жителів міста, якщо виявляють щось підозріле у словах. Можуть навіть прийти з обшуками до громадянина, який викликав сумніви.

Також росіяни «зчитують обличчя». Представники ФСБ під час обшуків і допитів використовуючи детектор брехні слідкують за мімікою людини.

Крім того, Федоров додав, що спецслужби РФ підглядають та слідкують за мелітопольцями.

«Встановили паркани уздовж узбіч, щоб люди переходили дорогу тільки на перехрестях — під пильним оком вуличних відеокамер», — підкреслив міський голова.

Також, російські загарбники змушують мешканців тимчасово окупованих територій ставати на військовий облік. При цьому ж ворог заявляє, що мобілізацію на ТОТ ніхто не проводить.