Бутусов та компанія тих хто його підтримує активно намагаються всіх переконати в тому, що наразі проти журналіста розпочато політичне переслідування.

Однак ДБР запевняє, що провадження за постом журналіста Юрія Бутусова порушено за фактом, а не проти особи.

“Звертаємо увагу журналістів та лідерів громадської думки, що кримінальне провадження порушено не проти журналіста Юрія Бутусова, а за означеним у його публікації фактом”, – зазначає ДБР на своєму офіційному сайті.

У Кримінальному кодексі взагалі немає такого поняття, як справа. Є кримінальне провадження, порушене за тим чи іншим фактом, і поки нікому не висунуто підозри, воно не може бути проти будь-кого взагалі.

У разі потреби ДБР може надати журналісту безплатну юридичну консультацію.

Зокрема, предметом розслідування є з’ясування обставин, хто і за яких умов допустив цивільну особу до зброї.

Ще раз наголошуємо ніякої «справи» проти Юрія Бутусова в провадженні ДБР немає і просимо не втягувати ДБР у політичні обвинувачення.

ДБР займається виключно злочинами посадових осіб, і саме можливі ознаки такого злочину й стали предметом провадження.

Мало того за інсайдерською інформацією в Офісі президента вкрай негативно відреагували на порушення ДБР справи щодо дій журналіста Бутусова на відео. Це ініціатива окремо взятих співробітників Бюро та жодних вказівок та навіть побажань Офіс не озвучував.

Щобільше, цю ситуацію на своїй сторінці у фейсбук встиг прокоментувати блогер Євгеній Прокопишин, вказавши на наслідки ганебного вчинку журналіста.

“Я вважаю, що це успіх, Юра…

Досить відомий у світі воєнний журналіст Джейк Ханрахам, який висвітлював і війну на Донбасу, і в Сирії, і в Афганістані, написав твіт в якому назвав Бутусова – «АБСОЛЮТНИЙ КЛОУН» і додав, що такими діями він поставив під загрозу УСІХ журналістів в УСІХ гарячих точках світу, тому що тепер ні одна зі сторін не буде довіряти журналістам, бо не відомо чи він приїхав туди знімати чи з гаубиці постріляти…”

Нагадаємо, 28 листопада 2021 року Бутусов виклав відео, де він здійснює постріли з «Гаубиці Д-20» калібром 152 мм. Він супроводжує свій постріл словами: «по окупантах вогонь».

У зв’язку з чим ДБР відкрило кримінальне провадження через дії Юрія Бутусова на відео зі стріляниною по, нібито, непідконтрольному Донбасу.

Пізніше Бутусов дописав, що відео було знято дуже давно, і з тренувань, але оприлюднення подібних матеріалів завдає шкоду інформаційній безпеці Української держави та дозволяє представникам держави-агресора посилювати тиск на Україну.

Наразі відомо лише те, що усі обставини публікації та запису відео пострілу з гармати, яке виклав Юрій Бутусов, будуть перевірені. В тому числі в порядку статті 414 КК України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та статті 437 ККУ (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни). Будуть перевірені також і можливі посадові порушення тими особами, які допустили цивільного громадянина до відповідного озброєння.