Генсек НАТО Єнс Столтенберг запросив Володимира Зеленського взяти участь у саміті Альянсу, що відбудеться у Вільнюсі в липні. 

Про це повідомляє Литовське національне радіо. 

Він заявив, що це буде сильним знаком солідарності та подальшої підтримки.

– Наявні дані свідчать про те, що Кремль готується до ще більшої війни й що Росія вже нарощує наступ, причому масштабів наступальних операцій на Бахмутському напрямку не бачили з часів Першої світової війни, – йдеться у повідомленні.

Як пише видання, Вільнюський саміт буде дуже важливим, зокрема для України.

– Ми вже почали підготовку, і я думаю, що зустріч у Вільнюсі продемонструє нашу єдність у підтримці України. Я сподіваюся, що ми домовимося про нові кроки й заходи, про довгострокову підтримку України, про розширення нашого партнерства з Альянсом, – сказав Столтенберг.

Про те, що президент України Володимир Зеленський може приїхати на саміт НАТО, який відбудеться в липні у Вільнюсі, якщо отримає запрошення раніше повідомив в інтерв’ю BNS повідомив посол України в Литві Петро Бешта.

‒ Ми це плануємо. Перше, що нам потрібно, це запрошення, тому що Україна не є членом НАТО. Ми сподіваємося його отримати, а також сподіваємося на кардинальну зміну військової ситуації в Україні, ‒ уточнив дипломат.

За його словами, те, що нещодавно Зеленський відвідав США, Велику Британію, Францію та Брюссель, ‒ швидше, виняток, тому що президент має залишатися в Україні.