Країни Великої сімки (G7) повинні переконати російського диктатора Володимира Путіна, що він не досягне своїх цілей. Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

За її словами, G7 протиставляла російській агресії один бар’єр за іншим – допомога народу України, антиросійські санкції, обмеження цін на нафту.

“За нашої підтримки Україна вистояла проти російської енергетичної війни та зимового наступу”, – цитує Бербок.

“Зараз мова йде про те, щоб показати Путіну нашу рішучість щодо того, що він не досягне своїх цілей через виснаження і втому”, – сказала глава МЗС Німеччини.

Бербок зазначила, що під час саміту в Японії представники G7 підтвердять і посилять свої зобов’язання.

Варто зазначити, Японія планує запросити президента України Володимира Зеленського взяти участь в онлайн-форматі в саміті Великої сімки (G7), який відбудеться 19-21 травня в Хіросімі.

Як і на саміті в Ельмау, Японія, як країна-голова G7, хоче створити умови для інтенсивних дискусій щодо російського вторгнення в Україну, повідомляє Nikkei.

Виступ Зеленського познайомить лідерів “сімки” з поточною ситуацією.

Для Токіо, як пише газета, координація дій Великої сімки по Україні є важливим кроком у підготовці до можливого конфлікту навколо Тайваню.

В Японії вважають, що в разі такого конфлікту вона виявиться в нього безпосередньо втягнута, і розраховують на оперативну жорстку відповідь Китаю спільно з США та Європою аналогічно тому, як це було зроблено щодо РФ.

Крім України для участі в саміті G7 планується також запросити прем’єра Індії Нарендру Моді, який головує цього року в G20, і президента Індонезії Джоко Відодо.

Також додамо, що США, Канада, Велика Британія, Франція та Японія утворили альянс, спрямований на витіснення Росії з міжнародного ринку ядерної енергії.

Такої домовленості було досягнуто під час Форуму з ядерної енергетики на полях саміту G7 у Японії, передає “Голос Америки”.

Зазначається, що п’ять країн використовуватимуть відповідні ресурси та можливості секторів цивільної ядерної енергетики, щоб підірвати вплив Росії на ланцюги постачань.

“Ця угода буде використана як основа для того, щоб повністю витіснити Путіна з ринку ядерного палива, і зробити це якомога швидше, щоб відрізати для нього ще один спосіб фінансування свого варварського нападу на Україну та фактично залишити Росію осторонь”, – йдеться в повідомленні.

Виступаючи на зустрічі міністрів енергетики G7 глава британського енергетичного відомства Грант Шаппс сказав, що дешевші та безпечніші відновлювані джерела енергії стануть ключовою частиною енергетичної незалежності Великобританії.

Оскільки конкуренція в глобальному ядерному секторі припинилась після холодної війни, побудовані у ЄС радянські реактори залишаються залежними від спеціально виготовленого палива з Росії.

За дослідженням Королівського інституту об’єднаних служб, вартість імпорту пов’язаних з Росією ядерних технологій і палива в усьому світі минулого року зросла до понад 1 мільярда доларів. У ЄС вартість ядерного експорту Росії впала в деяких країнах, таких як Болгарія та Чехія, але зросла в інших, включаючи Словаччину, Угорщину та Фінляндію, показали дані RUSI, якими поділилися з Politico.

Нагадаємо, раніше комісар ЄС з питань фінансів Мейрід МакГіннес заявила, що черговий пакет санкцій проти РФ уже готовий.

“Європа запровадила 10 пакетів санкцій. Буде ще один пакет”, – сказала Мейрід МакГіннес.

За її словами, Росію позбавляють як фінансів, так і технологій, через що її армія має проблеми на полі бою.

“Ми маємо переконатися, що вони не знайдуть способи обійти наші санкції”, зауважила комісар Євросоюзу.