Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі висловив думку, що росіяни можуть намагатися розпочати наступ на сході України, коли земля промерзне в кінці січня-лютому 2024 року. Військовий експерт Владислав Селезньов не вважає, що погодні умови будуть вирішальним фактором.

«Я не думаю, що погодний фактор стане вирішальним і критичним, який визначатиме можливість або неможливість наступу російської армії. А ось наявність ресурсів, підготовленого, забезпеченого артилерійською та авіаційною підтримкою особового складу — саме ці фактори будуть визначальними під час проведення наступальної кампанії російської армії цієї зими», — зазначив експерт.

Він зауважив, що у окупантів є достатньо ресурсів і чітко визначені завдання, встановлені президентом РФ Володимиром Путіним.

«Так що зима буде важкою. І я впевнений, що навряд чи саме погодний фактор впливатиме на інтенсивність бойових дій. Противник буде діяти так: якщо він буде мати можливість використовувати бронетехніку, він буде її використовувати, якщо немає, значить, пішки буде відправляти ті ж штурмові підрозділи на смерть. Ми спостерігаємо за тим, що відбувається в районі Авдіївки. Як часто ми бачили використання там бронетехніки? Було лише кілька випадків. А в основному це піхотні «м’ясні» штурми. Але хіба тотального рівня втрати зупиняють противника? Ні, не зупиняють. Тому війна триватиме», — пояснив Селезньов.

За його словами, інтенсивність боїв буде залежати від того, наскільки швидко росіяни зможуть привести додаткові підрозділи для продовження атак.

Селезньов підкреслює, що російське командування ціною колосальних втрат серед своїх солдатів намагається досягти перемоги, адже Путіна цікавить результат, а не втрати.

Додамо, взимку під час проведення наступальної кампанії російської армії визначальними будуть наявність ресурсів, підготовленого, забезпеченого артилерійською та авіаційною підтримкою особового складу.

Таку думку висловив військовий експерт, полковник запасу Петро Черник.

На його думку, погодний фактор не стане вирішальним та критичним, який визначатиме можливість чи неможливість наступу російської армії.

На сьогодні ворог має достатньо ресурсів, він має абсолютно чіткі завдання, визначені самим Путіним та його оточенням. Тож зима буде важкою.

«Противник діятиме так: якщо він матиме можливість використовувати бронетехніку, він використовуватиме її, якщо ні, значить, пішки відправлятиме ті ж штурмові підрозділи на смерть. Ми спостерігаємо за тим, що відбувається у районі Авдіївки. Як часто ми бачили використання там бронетехніки? Було лише кілька випадків. А переважно це піхотні «м’ясні» штурми», — каже Черник.

Попри це, росіян не зупинять втрати тотального рівня.

«Тому війна продовжуватиметься. І інтенсифікація бойових дій залежатиме від того, коли росіяни встигнуть підтягнути свої додаткові резерви для продовження атак. Вони впевнені, що трупами своїх солдатів зможуть досягти успіху. Путіна не цікавить ціна перемоги, йому потрібний результат»,- резюмував експерт.

Нагадаємо, російський президент Путін не збирається завершувати війну проти України, оскільки живе у світі власних імперських амбіцій та фантазій, але є деякі моменти, які можуть змусити Кремль зупинитись.

Зокрема, амбіції російського диктатора можуть зупинити люди, оскільки вони закінчуються.

«Це нам здається, що їх там нескінченна кількість. Нам здається, що вони дурні і готові йти воювати. Але ні. Кожна наступна смерть росіянина на окупованих територіях наганяє сумнів на інших росіян», – пояснив політтехнолог Михайло Шейтельман.