Польський лідер розраховує на запаси танків Фінляндії та інших країн Європи.

 

 

Мета — сформувати у ЗСУ хоча б одну нову бронетанкову бригаду.

Польща має намір передати Збройним Силам України 14 танків Leopard. Про це сказав журналістам президент Польщі Анджей Дуда на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі 17 січня.

“Ми збираємо спільноту країн, які поставлять танки Leopard в Україну. Сподіваюся, до нас приєднаються союзники і ми сформуємо разом хоча б бронетанкову бригаду. Йдеться приблизно про 14 танків”, — поінформував польський лідер.

Польща розраховує на допомогу Фінляндії, яка має вищезгадані танки, та низку інших європейських країн. Рішення Польщі передати Україні танки західного зразка “відчинить нові двері у військовій допомозі”, переконаний Дуда.

“Звичайно, ми розраховуємо на участь Німеччини, процес займе деякий час. Німеччина теж має погодитися, тут цілий комплекс елементів і процес триває”, — зауважив він.

Анджей Дуда під час форуму згадав багаторазові заклики щодо підтримки президента України Володимира Зеленського.

“Зеленський сказав, що їм потрібні танки — ми передали понад 260 наших старих танків часів Радянського Союзу. У цій техніці була гостра потреба”, — додав він.

Нагадаємо, Канада 17 січня дозволила відправку в Україну танків Leopard 2. Для цього Німеччина має дозволити їхній реекспорт.

Проте канцлер Німеччини Олаф Шольц не поспішає зі схваленням передачі ЗСУ танків Leopard 2. На засіданні партії німецьких соціал-демократів 13 січня він критикував союзників НАТО за поспіх у зміцненні військової могутності України.