На лівому березі Дніпра в Херсонській області зараз функціонують військові групи двох українських бригад морської піхоти. Їхнє логістичне забезпечення вже організоване, і триває перевезення техніки. Подальший розвиток ситуації буде залежати від того, наскільки ефективно буде забезпечене військове угрупування та від рівня залучення резервів Сил оборони України. Це не лише для відволікання ворога на Херсонському напрямку, а й для створення можливості для подальшого просування вперед. Таку думку висловив засновник благодійного фонду «Закриємо небо України» та генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в ході свого виступу на українському телеканалі.

Експерт підкреслив, що з військової точки зору Херсонський напрямок перспективний для проведення наступальних дій Сил оборони України.

“Є сенс нагадати, що для того, аби наступу Сил оборони не відбулося, противник підірвав дамбу Каховського водосховища і затопив ці території. І тільки зараз виникла можливість проведення будь-яких дій. На цьому напрямку проводилися розвідувально-ударні дії для звільнення островів. Попри те, що російські пропагандисти заявляли, що, мовляв, ніколи не дозволять Силам оборони України форсувати Дніпро, ми бачимо, що це вже вдалося, захисники зайняли відповідні плацдарми”, — сказав Романенко.

Він нагадав, що на лівому березі Дніпра діють загони двох бригад морської піхоти.

“Рубіж, протяжністю 30 кілометрів, від залізничного мосту до села Кринки вони фактично утримують, зокрема і села Козачі Лагері, Кринки, — ось ці райони від кромки узбережжя Дніпра. На різних ділянках це відстань від 5 до 10 кілометрів”, — уточнив гість ефіру.

Це загрозлива ситуація для противника, і він намагається всіляко протидіяти, продовжив Романенко.

“Спочатку на цьому напрямку росіяни перекидали резерви в Запорізьку область, де українські військові проводили наступальні дії. Тепер вони концентрують сили для того, щоб посилити Херсонський напрямок і зупинити просування ЗСУ, не дати закріпитися нашим оборонцям на плацдармах Лівобережжя і постаратися скинути їх, як вони оголошують, у Дніпро”, — зазначив гість ефіру.

Для того, щоб зірвати ці плани окупантів, каже Романенко, організовано забезпечення підрозділів Сил оборони України, які перебувають на лівому березі, туди переправляють, зокрема, і бронетехніку.

“Тепер усе залежить від того, наскільки буде стійко налагоджено цю логістику забезпечення і якого рівня в українських сил є резерви для того, щоб не тільки відволікати противника на цьому напрямку, проводячи активні дії, а й мати перспективу просування вперед. Тобто це таке нанесення флангового удару. Але ще раз наголошую: для цього потрібні відповідні резерви. Якого вони рівня, може знати тільки Генеральний штаб ЗСУ”, — акцентував військовий експерт.

За словами Романенка, у будь-якому разі, що б не відбувалося зараз на півдні Херсонської області, — це вкрай важливий кейс, пов’язаний із тим, що російські окупанти буквально вимушені знімати свої підрозділи з інших ділянок фронту і відправляти їх туди для посилення угруповання військ, що діє на цій ділянці фронту, до прикладу, російські окупанти знімають частину сил з Лиманського напрямку і перекидають на Херсонський. Крім того, росіяни активно використовують авіацію та артилерію на цьому напрямку, поки здійснюють маневр силами.

“Це свідчить про те, що резервів підготовлених у них немає, але використовується постійне поповнення. Оскільки Росія — ресурсна держава, забезпечена особовим складом на фронті. Інше питання, який рівень підготовки цього поповнення”, — зазначив він.