Біля Соледара і надалі точаться запеклі бої між Силами оборони України та ВС РФ.

 

 

У Росії поспішили заявити, що нібито захопили місто, однак це неправда.

Про ситуацію у місті розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він повідомив, що українські військові перебувають у Соледарі та дають відсіч російській армії.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ 16 січня також спростовував брехню окупантів про нібито взяття Соледара. Він наголошував, що там наші підрозділи б’ються, заподіюють постійну шкоду ворогові й окупанти зазнають втрат.

Про те, що наші воїни нищать окупантів, повідомляв і командир окремої тактичної групи аеророзвідки S.A.R.G. “Птахи Мадяра” з позивним “Мадяр”. Зокрема, 16 січня сталися три “бавовни” на складах загарбників у Соледарі.

Українські військові відпрацьовують по росіянах з артилерії. Також там активно працюють аеророзвідники.

У січні найбільш активні бойові дії ведуться на ділянці фронту Бахмут – Соледар, за який Росія вчепилася зубами. Окупанти зазнають шалених втрат, але продовжують наступати.
За даними Financial Times, під час боїв на ділянці Соледар – Бахмут ПВК “Вагнера” втратила 4 тисячі найманців загиблими. Ще 10 тисяч вагнерівців отримали поранення.

Також експерти заявляють, що дії Пригожина під Бахмутом і Соледаром стали причиною важких втрат російської армії, яка опинилася у глухому куті.

Російська армія опинилася у глухому куті після тривалих штурмів Бахмуту та Соледару, оскільки зазнала важких втрат. У результаті загинуло та втратило боєздатність більше третини сконцентрованого тут угруповання ЗС РФ. Про це пише координатор групи “ІС”, військовий експерт Олександр Коваленко. На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook він зазначив, що у росіян у районі Бахмуту ще у січні було зосереджено до 32 БТГр, половина з яких брали безпосередню участь у бойових зіткненнях, решта забезпечували компенсацію втрат.

“Але Пригожин у спробі продемонструвати свою корисність усе переграв. Як можна здогадатися, переграв через заднє місце, що й не дивно з урахуванням його таємниці. Він перетягнув третину ресурсу з-під Бахмуту на Соледар і успішно його там перемолов. Затикати дірки довелося 7 ДШД і не тільки. Вони стали спішно заливати прогалини у тилах мобілізованими”, – підкреслив експерт.

У підсумку рішень Пригожина угруповання чисельністю до 25 000 росіян унаслідок важких втрат скоротилося з урахуванням загиблих і поранених більш ніж на третину. Крім соледарівської “м’ясорубки”, під Бахмутом продовжилася загибель залишеного ресурсу, що так само вплинуло на чисельність російської армії тут.
“Плацдарм заглох. РОВ не робить різких рухів і вичікує. Командуванню потрібно терміново стягувати компенсацію втрат, і цією компенсацією вже явно будуть не зеки. Але на це потрібен час і ресурси. Усе впирається саме у них. А поки РОВ у глухому куті, Пригожин роздає значки “За взяття під Соледаром””, – заявив Коваленко.
Тим часом, на думку Жданова, окупанти досягли своєї “стелі” у Соледарі, а далі будуть тільки великі втрати, якщо вони рушать на захід міста.
Думку Олега Жданова підтвердили й окупанти на своєму Telegram-каналі. Вони визнали той факт, що на заході Соледру ЗСУ повністю контролюють усю ділянку за річкою. Підійти до неї неможливо, оскільки українські захисники відмінно пристрілялися до ворога. Втрати у лавах “вагнерівців” дуже великі, а заміни поки що немає.

В той же час британська розвідка вказала на фактори, необхідні ЗСУ, щоб розвинути свій тактичний успіх на Донбасі.