Україна здатна атакувати ворогів на дуже далеких дистанціях, а системи ППО в країні-агресорі далеко не такі сильні, як вважалося раніше.

Про це йдеться в матеріалі радіостанції “Голос Америки” з посиланням на американських і австралійських військових експертів.

До такого висновку фахівці прийшли, коли проаналізували вибухи на авіабазі “Енгельс” в Саратовській області та аеродромі “Дягілєво” біля Рязані.

Якщо вважати, що удари по російських військових базах наносилися українськими безпілотниками, то, вважають експерти, військовий потенціал України дозволяє атакувати російські бази в тимчасово окупованому півострові Крим і звільнити його в стислі терміни.

“Якщо зараз вони здатні вразити різні бази навколо Криму, наприклад, авіабазу Севастополь і базу ВМС, то це означає, На мій погляд, що російські сили не здатні утримати Крим. Зрештою, очевидно, українці мають намір звільнити Крим до кінця літа”, – вважає генерал і колишній командувач військами США в Європі Бен Ходжес.

Інший експерт, майор армії США у відставці Майк Лайонс каже − удар по російській базі в Курську вже на другий день після атаки на Енгельс і Дягілєво (якщо він дійсно був здійснений ЗСУ) свідчить − Україна посилає сигнал про те, що у ЗСУ є можливість для настільки зухвалих атак.

За словами Лайонса, ці атаки були дуже точними, хоча “неймовірно складно влучити в ціль на відстані 700 кілометрів”.