Екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко вважає, що Україна має бути готовою до провокацій з боку Росії у зв’язку з отриманням томосу.

Про це Романенко розповів у коментарі НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

“Ми готуємося до прийняття томосу, і нам зовсім не потрібно, щоб Україну наповнили паломники з РФ «в штатському» і влаштували тут «Православну ходу». Пам’ятаєте, що влітку творилося? А тепер – обіцянка: ми вмиємося кров’ю, черниця самоспаленням хоче займатися, Путін їй орден вручав (настоятелька Одеського Свято-Михайлівського монастиря ігуменя Серафима пообіцяла облити себе бензином і підпалити, якщо українській церкві нададуть автокефалію, – НП).”, – вважає екс-заступник начальника Генштабу.

Він пригадав, як у 2014 році під час АТО був у Святогорському монастирі.

“Це абсолютно військове проросійське відділення з кількістю військовослужбовців або ченців на 120 чоловік. Плюс охорона – російські козаки. Абсолютно чітка організація, дисципліна, гроші, транспорт – і там і диверсантів переховували і зброю приховували”, – зазначив Романенко.

Генерал заявив, що рішення щодо заборони на в’їзд до України певної категорії громадян Росії є необхідним.

“Ось до нас такі паломники і приїдуть. Згадаймо ще раз 2014 рік, як росіяни прапори вішали, і про «поребрики». Вони автобусами приїжджали через відкритий кордон. І вони хочуть, щоб ми зараз без контролю пускали всіх підряд? Потрібно навчитися діяти на випередження – і зараз ми показуємо, що це вже вміємо”, – додав Романенко.

Нагадаємо, у Стамбулі на засіданні Священного синоду Вселенського патріархату 27-29 листопада був затверджений статут автокефальної православної церкви в Україні. Як стверджує радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, який курирує автокефальний проект від президента Петра Порошенка, сам томос буде особисто переданий Вселенським патріархом Варфоломієм обраному предстоятелю новоствореної церковної структури. Ні текст томосу, ні написаний на його основі статут так і не були опубліковані для широкого загалу.