Наприкінці 2021 року може відбутись зустріч президентів Росії та України Володимира Путіна та Володимира Зеленського. Також є варіант, що переговори відбудуться на самому початку наступного року.

Про це повідомило джерело РБК-Україна в оточенні Зеленського, йдеться в матеріалі “Токсичні відносини. Що заважає зустрічі Зеленського і Путіна і навіщо вона потрібна”.

У матеріалі розповідають, що в Кремлі не хочуть підіймати теми Криму і Донбасу на переговорах двох лідерів. Однак на Банковій все одно вважають, що розмова можлива за всіма темами, адже Кремль вже торгується про порядок денний.

“Ми хочемо вийти на прямі переговори з Путіним. Цілком можливо зустрітися в кінці цього року або на самому початку наступного. Нам потрібно зрозуміти в принципі: ми можемо про щось домовитися чи ні”, – повідомило джерело видання.

Водночас українська делегація в ТКГ Донбасом готова повернутися до очних зустрічей, щоб зберегти конфіденційність переговорів. Але Мінськ як місто для таких зустрічей – неприйнятне.

Про це заявив глава комітету Ради з питань правової політики й представник України в політичній підгрупі ТКГ Андрій Костін в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна»:

«Наші консультації з березня минулого року проходять у форматі відеоконференції. Тобто, на екрані знаходиться людина, а поруч з ним ще двоє. Тим більше, ніхто ж з нас не знає, хто ще в дійсності за екраном знаходиться. Це до питання про конфіденційність переговорного процесу».

Костін окремо акцентував, що українська сторона не розглядає можливість відновлення зустрічей в Мінську. На чому наполягає делегація РФ.