Останнім часом російські військові все більше відмовляються воювати і виконувати злочинні накази Путіна, тому масово здаються в полон і дизертирують зі своїх підрозділів. Зокрема, стало відомо, що кількість окупантів, які бажають дезертирувати, зросла в 10 разів.

Так, за даними російського проєкту «Ідіть лісом», який допомагає росіянам уникнути участі у війні з Україною, за останній рік кількість військових, які бажають дезертирувати з армії РФ, зросла вдесятеро.

Про це повідомили в Telegram-каналі проєкту.

Там зазначили, що з усіх звернень, отриманих за минулий місяць, на охочих дезертирувати з російської армії припало 36%.

Із них 30% окупантів — це мобілізовані, 50% — контрактники, які підписали контракт уже після початку повномасштабної війни, 10% — контрактники, які зробили це ще до початку «СВО», а ще 10% — усі інші.

«Вочевидь, на зростання кількості дезертирів впливає також те, що з моменту оголошення мобілізації минуло майже півтора року, у військах немає жодної ротації, і багато хто, ні на що не сподіваючись, обирає дезертирувати», — йдеться в повідомленні.

Проєкту «Ідіть лісом» вони пишуть, що надивилися жахів на війні, побачили ставлення до російських солдатів як до витратного матеріалу і гарматного м’яса, і зрозуміли, що вони воюють не проти «фашистів», про яких їм брехали по телевізору.

«У них часто до служби були непризовні хвороби, що абсолютно нікого не збентежило. Вони отримують осколкові поранення та каліцтва, які лікують буквально знеболювальним і відправляють назад на фронт. Згадаймо історію як хлопця без ока повернули в окопи», — йдеться в повідомленні.

Представники проекту зазначають, що їм пишуть не тільки самі військові РФ, а й їхні дружини, родичі та друзі.

Проте, як можна зрозуміти, РФ все ще намагається приховати випадки масового дезертирства в армії.

Також варто підкреслити, що екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий поділився цікавим відкриттям, яке він зробив у процесі моніторингу російських пабліків уже після того, як окупанти захопили жадану Авдіївку.

«До речі, це цікава історія. Виявляється, щоб мотивувати російських солдатів на ці абсолютно м’ясні штурми, в армії РФ запустили одну абсолютно брехливу чутку», — заінтригував військовий.

Він розповів, що ця чутка полягала в тому, що після взяття Авдіївки путінські штурмовики отримають дембель. Зараз же окупанти перебувають у стані прикрого відкриття. Вони зрозуміли, що ніякого дембеля ніхто їм давати не збирається.

«Не буде дембеля, не буде навіть ротації. Їх одразу перекинуть на інші ділянки фронту, тому що у них немає іншого виходу», — констатував Дикий.

Також військовий аналітик наголосив, що не потрібно думати, нібито в Росії немає жодних проблем із людським ресурсом на відміну від нас. Навпаки, у них абсолютно дзеркальні проблеми, дуже схожі на наші, тільки ще помножені на російський бардак.

«Між іншим, стратегічна роль Авдіївки для нас полягала частково в тому, що вона чотири місяці стримувала 40-тисячний російський контингент. Одне це крихітне містечко зв’язало величезну кількість росіян. Але тепер тих, хто вижив, розкидають по інших ділянках фронту. Я не в голові Герасимова, тому не можу точно сказати куди, проте припускаю, що в пріоритеті в них Куп’янськ, лівобережна Херсонщина і відновлення лінії Суровикина», — підсумував Дикий.

Нагадаємо, що згідно з аналізом британської розвідки, після захоплення Авдіївки російські війська цілком імовірно потребуватимуть відпочинку та перепідготовки.

Водночас у британському оборонному відомстві не виключають, що найближчими тижнями армія РФ намагатиметься поступово поширити свій територіальний контроль за межі Авдіївки. Експерти ISW також вважають, що, перш ніж відновити значні наступальні операції в Авдіївському напрямку, РФ вдасться до оперативної паузи або перекине додаткові підкріплення з інших ділянок фронту.