Окупанти, ймовірно, реалізували спірну передислокацію частини своїх підрозділів та “оголили” власну оборону біля східного берега Дніпра.

Йдеться про пересування підрозділів повітряно-десантних війск ворога з Херсонської області під Оріхове (Запорізька область). На цьому напрямку з 4 червня 2023 року намагається протистояти ЗСУ 58-ма загальновійськова армія РФ, зазначає британська розвідка.

“Ще 11 липня 2023 року тодішнього командира 58 CAA (генерал-майора Івана Попова ) було звільнено, ймовірно, частково через те, що він наполягав на тому, щоб частинку його підрозділів звільнили. Звіти свідчать про те, що 70-й і 71-й мотострілецькі полки зіткнулися з особливо інтенсивним виснаженням і важкими боями на передовій”, – нагадали в Міноборони Британії.

Можливо тепер цим силам дозволять ротацію з фронту заради відпочинку, кажуть у відомстві. Однак, такий крок може зіграти проти армії РФ та ослабити її оборону біля східного берега Дніпра.

“Однак передислокація, швидше за все, зробить оборону Росії біля східного берега Дніпра слабшою, оскільки там спостерігаються інтенсивніші атаки українських десантних сил”, – резюмують британські розвідники.

Раніше, 11 липня керівництво російської армії відправило у вимушену відставку командувача 58-ю армією РФ генерал-майора Івана Попова.

Про його “скорочення” росЗМІ повідомляли ще напередодні, однак пізніше сам Попов підтвердив цей факт та заявив, що потрапив в немилість керівництва за правдивий звіт щодо ситуації на Запорізькому напрямку фронту в Україні.

Він заявив, що замість “легкодумності” та “замовчування” розповів про масову загибель та каліцтва серед військ РФ.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що «попри надважкі бойові умови та супротив ворога, українські війська мають частковий успіх у напрямку Урожайного, південніше та південно-східніше Старомайорського».

За словами Маляр, ситуація на сході лишається складною: Збройні сили України стримують наступ російської армії на Куп’янському та Лиманському напрямках.

«На Бахмутському напрямку на південному фланзі наші війська продовжують наступальні дії. Ворожі війська безуспішні робили спроби відновити втрачене положення на околицях Кліщіївки. Важкі бої тривають», – додає представниця Міноборони.

Вона також повідомила про «непросте» стримування російського наступу на Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Командування російських військ намагається приховати реальні втрати особового складу і ховає й спалює тіла загиблих на окупованих територіях України, не транспортуючи останки до Росії, заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Так, за її словами, до моргу Чаплинської районної лікарні в Херсонській області російські війська доставляють загиблих з Херсонського напрямку, яких ховають на двох локаціях, одна з них має площу до 100 гектарів.

Поблизу окупованого Мелітополя у Запорізькій області, за словами Маляр, на відкритій місцевості «майже безперервно» кремують тіла російських військовослужбовців, які доставляють вантажні автомобілі. Місцеві жителі відчувають характерний їдкий дим уже тривалий час, каже вона.

«Зараз скрізь на фронтах активні бойові дії. Гине дуже багато ворогів. Сотні загиблих щодня і на сході, і на півдні. Командування російських окупаційних військ намагається приховати реальні втрати особового складу та здійснює поховання на тимчасово окупованих територіях, не транспортуючи рештки до Росії», – написала заступниця міністра оборони у телеграмі.

Раніше Російська служба Бі-Бі-Сі і «Медіазона» спільно з командою волонтерів, користуючись відкритими даними, встановили імена понад 29 тисяч російських військовослужбовців, які загинули під час війни проти України. Автори дослідження також зазначають, що це «мінімальна оцінка російських втрат», а реальна кількість – «напевно вища».