Колишній політв’язень Кремля, український режисер з Криму Олег Сенцов прокоментував активно обговорюване відео спілкування президента України Володимира Зеленського з ветеранами, які перебувають на лінії поблизу фронту на Донбасі.

«Переглянув вчорашнє гучне відео стендапа з серії # янелох. В результаті: сором за президента і гордість за добровольців. Не пишу про військових, бо не відчуваю на це морального права, оскільки не був на війні. Хочеться лише сказати їм спасибі, за те, що у нас все ще є своя країна », – написав Сенцов 27 жовтня на своїй сторінці в Фейсбуці.

 Президент України Володимир Зеленський вранці 26 жовтня відвідав населений пункт Золоте на Донбасі і зустрівся з ветеранами, які перебувають поблизу лінії фронту.

Під час розмови один з ветеранів, який представився Денисом, сказав президенту, що в разі відведення військ (яке заплановане в районах Золотого ) можливі жертви як серед українських військовослужбовців, так і проукраїнського цивільного населення.

У відповідь Зеленський висловив упевненість, що мирні жителі хочуть розведення військ.

На аргумент, що перемир’я фактично укладається з Росією, а не з незаконними збройними угрупованнями, Зеленський відповів, що йому неважливо, з ким підписувати мирні угоди.

«Нам потрібно території повернути і припинити вбивства, правильно?» – запитав він.

На другому відеозаписі чути розмову Зеленського і ветерана, де той просить прокоментувати акції «Ні капітуляції», які кілька разів проходили в різних містах України, а президент у відповідь вимагає від ветеранів «прибрати зброю».

«Слухай, я президент цієї країни, мені 42 роки. Я ж не лох якийсь, я прийшов і сказав тобі: зброю прибери. », – відповів Зеленський, звертаючись до Дениса.

Зеленський додав, що «є демократія, а ситуація в країні, і демократія в якісь серйозні речі не заходить». У відповідь ветеран сказав, що діє в рамках закону.

#Президентпочуйнас