Представник російської місії в ОБСЄ недипломатично висловився на спільному засіданні Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва, на якому розглядалася незвична військова діяльність Росії біля кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях.

Про це повідомив у коментарі кореспонденту Укрінформу постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.

“Російська делегація чітко заявила, що вона виступає категорично проти ухвалення на цьому засіданні будь-яких рішень чи затвердження будь-яких рекомендацій. І коли почалися заяви у відповідь на такі слова російської делегації, ми побачили, що вони не будуть тут, дослівно, “метать бисер перед…”. Я залишаю оцінку рівня дипломатичності такої заяви на розсуд читачів”, – заявив український посол.

На своїй сторінці у Tвіттері Цимбалюк опублікував відповідний скріншот з чату у Zoom, за допомогою якого проходять онлайн-засідання в ОБСЄ.

“Це все, що Вам потрібно знати про російську дипломатію в ОБСЄ”, – супроводив фото український дипломат.

На скріншоті видно, як делегації держав-учасниць інформують у внутрішньому чаті про бажання взяти слово. “Україна хоче скористатися правом на заяву у відповідь”, – пише, зокрема, очільник української делегації в ОБСЄ Цимбалюк. “Сполучені Штати Америки, будь ласка”, – робить запит на виступ тимчасово повірена у справах США при ОБСЄ.

Після відмови РФ від участі у засіданні в ОБСЄ 10 квітня, яке було присвячене концентрації російських військ на кордонах з Україною, російська делегація вирішила все ж таки взяти участь у спільному засіданні Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва 14 квітня. Однак представленість російської сторони на цьому засідання була не на рівні глави делегації, а на рівні радника.

У чаті відеоконференції було написано таке: “Руководитель делегации Российской Федерации К.Ю.Гаврилов не собирается “метать бисер перед…”.

Як відомо, повністю цей сталий вислів російською мовою звучить таким чином: “Метать бисер перед свиньями”.

У середу, 14 квітня, за запитом України проходило спеціальне спільне засідання обох постійно діючих директивних органів ОБСЄ – Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва – для розгляду питання суттєвого збільшення військової присутності РФ уздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях.

Проведення спільного засідання обох постійно діючих директивних органів ОБСЄ було ініційовано після того, як 10 квітня Росія проігнорувала скликану Україною зустріч держав-учасниць, на якій очікувалося отримати від РФ роз’яснення стосовно концентрації її військ біля українського кордону. 39 країн-учасниць офіційно виявили бажання брати участь в тій зустрічі, підтвердивши в такий спосіб, що вони поділяють занепокоєння України і що вони зацікавленні в отриманні відповіді від РФ.