Російське військове командування перекидає частину військ збройних сил Російської Федерації із окупованого Донбасу на територію власної країни. Вони зміцнюватимуть кордони Білгородської, Брянської та Курської областей РФ, вразливість яких яскраво продемонстрував рейд російських добровольців із легіону «Свобода Росії» та «Російського добровольчого корпусу», який вразив усю Росію кілька днів тому.

У зв’язку з рішенням Кремля з вечора 24 травня і протягом ночі через низку тимчасово окупованої Луганської області йшли величезні колони військової техніки. Про це повідомляє Telegram-канал “Кримський вітер”.

За даними каналу, з вечора 24 травня до ранку 25-го через Старобільськ, Луганськ, Краснодон тяглися величезні колони російської військової техніки. Почалося перекидання частини військ з окупованої частини Донеччини у бік території РФ.

«Путін ухвалив рішення зміцнити оборону Білгородської, Брянської та Курської областей після успішної розвідувально-диверсійної операції на Білгородщині. Отже, послабити оборону на лінії фронту в Луганській та Донецькій областях. Відводяться війська з районів Сватового, Кремінної, Сєвєродонецька, Лисичанська», – пише канал.

Перекидання окупаційних військ підтверджують перехоплені розвідниками розмови російських окупантів, а також даними аеророзвідки.

«Разом із відведенням сил приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина із району Бахмута, схоже, намічається ще один жест «доброї волі» або негативний наступ аж до лінії оборони вздовж Сіверського Дінця, як було на момент повномасштабного вторгнення 24.02.2022», – припускають автори каналу.

Тим часом “Російський добровольчий корпус” (РДК) заявив, що його бійці знову потрапили на територію Російської Федерації.
У своєму Telegram-каналі РДК опублікував відео, відзняте на фоні відділення пошти у селі Глотово Грайворонського міського округу Бєлгородської області.

При цьому в РДК зазначили, що вже не важливо, заходять вони на територію РФ “з боями чи тихо”.

“Ну що ж, друзі! “Російський добровольчий корпус” знову здійснив неможливе. Ми знову на Батьківщині! Докази прямо за моєю спиною. Вкотре ми заходимо на територію Росії”, ‒ сказав представник РДК.
За його словами, “полум’я боротьби розгорається по всій країні”.

“Чекайте нас і у вашому населеному пункті”, ‒ сказав повстанець, який воює проти путінського режиму.
Зазначимо, що РДК і Легіон “Свобода Росії” діють ефективніше, ніж регулярна окупаційна армія РФ в Україні. Російські люди, татари, ічкерійці, мордвини хочуть звільнити свою землю від кремлівського гніту.

Про це українським ЗМІ розповів військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу Роман Світан.

“Російські повстанці РДК і «Свободи Росії» зайшли та вийшли з території Білгородської області, за пару днів захопивши близько 42 кв. км. території. Для порівняння, російська армія 9 місяців намагалася взяти Бахмут, який приблизно також 42 кв. км., але не вийшло”. Уклали близько сотні тис. своїх військових там, а потім втекли, як «кухар Путіна» Пригожин. Російська військова машина як та “гора”, яка за 9 місяців “народила” мишу в Україні”, – констатував факт експерт.
Світан також пояснив, чому так відбувається:

“Бо росіяни, татари, ічкерійці, мордвини хочуть звільнити свою землю від режиму Путіна. Аналогічно, білоруський полк імені Калиновського прагне звільнити Білорусь від окупаційного режиму Олександра Лукашенка. Мінський диктатор раніше був маріонеткою Кремля, а тепер він – китайська маріонетка», – пояснив військовий оглядач.